Produkt

Co znajdziesz w pudełku od DR SMILE? DR SMILE Box

Dagmara Popielec | 22 marca 2023
Co znajdziesz w pudełku od DR SMILE? DR SMILE Box

Plan leczenia potwierdzony - teraz czekasz na swoje pudełko od DR SMILE. Co w nim znajdziesz? Sprawdź już teraz!

Nakładki ortodontyczne DR SMILE

Pierwsze skrzypce grają oczywiście nakładki clear aligner. W końcu to one pozwolą Ci cieszyć się swoim odmienionym uśmiechem. W przesyłce od DR SMILE otrzymasz wszystkie pary alignerów od razu. Oznacza to, że nie musisz czekać na kolejne paczki oraz możesz od razu rozpocząć leczenie!

Aby ułatwić Ci zadanie, numerujemy wszystkie nakładki od 1 do końca. Dzięki temu nie pomylisz się i możesz planowo zmieniać alignery na nowe co 2 tygodnie. Wszystkie nakładki są indywidualnie pakowane, a oznaczenia numerów znajdziesz zarówno na samych nakładkach, jak i ich opakowaniach. Nie martw się, numery wydrukowane są z tyłu nakładek, dzięki czemu nie będą one widoczne podczas noszenia dla postronnych osób.

Product-Product-hand-aligner-pink-background___800x867_all_12__

Jeśli Twoje leczenie obejmuje oba łuki zębowe, oczywiście w pudełku znajdziesz nakładki na górną szczękę oraz żuchwę. Niełatwo je pomylić, ale by uniknąć niepewności, obok numeru nakładki znajdziesz też litery:

  • U (ang. upper) - na górny łuk zębowy,

  • L (ang. lower) - na dolny łuk zębowy.

Chewies, czyli gryzaki

Gryzaki, nazywane przez nas często “chewies”, to białe elastyczne elementy, których zadaniem jest pomoc w idealnym dopasowaniu nakładek do Twoich zębów. Zalecamy używanie gryzaków przede wszystkim w pierwszych dniach leczenia. Należy żuć je podobnie, jak gumę do żucia, pamiętając, że chewies nie nadają się do spożycia. Ich zagryzanie pomaga nakładkom “wskoczyć” na odpowiednie miejsce (czasem można wtedy usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, potwierdzające, że nakładki idealnie dopasowały się do zębów).

Product--___800x600_all___softener

Softener - pomocny pilnik

Ten specjalny pilnik do alignerów dba o komfort Twoich dziąseł. Jeśli krawędź alignera wciska się w dziąsła, można ją ostrożnie spiłować przy użyciu pilnika. Piłuj delikatnie, używając niewielkiego nacisku - zazwyczaj wystarczy kilka pociągnięć. Uważaj, aby usunąć tylko tyle materiału, ile jest niezbędne. W ten sposób alignery zachowają swoją wytrzymałość. Po delikatnym spiłowaniu włóż alignery jeszcze raz i poczuj, czy krawędź jest już lepiej dopasowana.

Product--Softener___800x600_all___

Etui na nakładki

Od teraz nakładki będą towarzyszyć Ci niemal przez całą dobę. Nie oznacza to, że nie będziesz ich nigdy zdejmować. Konieczne jest usunięcie alignerów do jedzenia i picia wszystkiego poza wodą, oraz - oczywiście - do szczotkowania zębów. Aby zachować najwyższą higienę, w pudełku DR SMILE znajdziesz również etui na nakładki

Odkładaj nakładki do etui za każdym razem, gdy wyjmujesz je z ust. Dzięki temu możesz mieć pewność nie tylko, że się nie zabrudzą, ale również nie zgubią. 

Etui na nakładki DR SMILE

Asystent uśmiechu

Cotygodniowa kontrola postępów Twojego leczenia jest niezwykle istotna. Dzięki przesyłanym przez Ciebie zdjęciom nasi specjaliści mogą na bieżąco sprawdzać, czy leczenie przebiega zgodnie z planem. A w wykonaniu dokładnych zdjęć pomaga Asystent Uśmiechu.

Jak go używać? Delikatnie ściśnij asystenta uśmiechu. Włóż akcesorium do kącika ust otwartą stroną do góry, a szerszą stroną do środka. Następnie zwolnij Asystenta Uśmiechu bardzo powoli - będzie on utrzymywał Twoje usta otwarte do zdjęć. Zdjęcia gotowe? Delikatnie ściśnij akcesorium, by je wyjąć.

People--Smile Assistant___800x600_all___

Prostowanie zębów za pomocą nakładek clear aligner? Zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie? Wystarczy zarezerwować bezpłatną, niezobowiązującą wizytę informacyjną w gabinecie partnerskim DR SMILE w Twoim mieście. Po wizycie otrzymasz wszystkie informacje na temat Twojego uśmiechu, dowiesz się, czy kwalifikujesz się do leczenia i otrzymasz swój niezobowiązujący plan leczenia z ceną, symulację 3D efektu końcowego i wiele innych informacji.

Skontaktuj się z nami

Ostatnie artykuły na blogu