Zdrowie zębów

Grillz na zęby: Odpicuj swój uśmiech

Dagmara Popielec | 14 września 2022
Grillz na zęby: Odpicuj swój uśmiech

Czy wiesz, że grillz na zęby były już na topie lata temu? Na przykład Majowie osadzali kamienie szlachetne we wcześniej wywierconych otworach w zębach. A 2500 lat temu Fenicjanie jako pierwsi złocili cały zgryz. Dziś grillz na zęby są szczególnie znane wśród fanów hip-hopu. Wielkie nazwiska, takie jak Rihanna, Travis Scott, czy Katy Perry, noszą je regularnie. Ze względu na ogromny sukces międzynarodowych i krajowych artystów hip-hopowych, biżuteria na zęby cieszy się rosnącą popularnością w wielu krajach.

Grillz na zęby - co to takiego?

Grillz na zęby to nietypowa biżuteria, którą możemy nosić na stałe. Są to ozdobne nakładki z kategorii biżuterii stomatologicznej, najczęściej wykonywane ze srebra lub złota, czasem zawierające również diamenty.

Dzięki grillz nie tylko ozdobisz zęby, lecz także podkreślisz swoja osobowość. W tym celu biżuteria na zęby dostępna jest w szerokiej gamie odmian i wzorów. Od kolorowych po błyszczące lub bardzo proste – do wyboru, do koloru. W zależności od tego, jak głęboko chcesz sięgnąć do portfela, możesz przygotować grillz według własnego gustu.

Złote grillz

Grillz z prawdziwego złota cieszą się największym powodzeniem. Aby idealnie dopasować złoty grillz, producenci biżuterii robią wcześniej wycisk zębów. Zasadniczo do produkcji można użyć złota od 8 do 24 karatów, przy czym najbardziej odpowiednie jest złoto 18-karatowe. Złoty grillz 18k ma ładny, ciepły połysk, można do niego z łatwością dodać również kamienie ozdobne. 

24-karatowe złoto jest z kolei niezwykle miękkie, dlatego rzadko używane jest do wyrobu biżuterii. Wersja 8-karatowa to najtańsza opcja, a materiał jest twardszy i bardziej odporny.

Srebrne grillz

Grillz wykonane z prawdziwego srebra to absolutny hit obok wersji ze złota. Zaleta: grillz wykonane ze srebra próby 925 są dużo tańsze od wersji złotej. Jeśli chcesz mieć indywidualną biżuterię na zęby, możesz zamówić srebrny grillz wykonany przez producentów biżuterii zgodnie z Twoimi życzeniami. Możesz wprowadzić swoje pomysły w życie – niezależnie od tego, czy chcesz tylko jeden srebrny ząb, czy chcesz ozdobić srebrny grillz diamentami. 

Diamentowe zęby dla wielbicieli błysku

Grillz z prawdziwymi diamentami to absolutnie luksusowy wariant biżuterii na zęby. Nazywa się je również Iced-Out-Grillz ze względu na ich wygląd, a do jednego zęba można przyczepić 100 diamentów. Jako podstawy używa się zazwyczaj złota – żółtego, różowego lub białego – ale możliwe są również inne materiały.

Cena: ile kosztuje grillz?

Koszty grillz wahają się już od kilkudziesiąt złotych do sześciocyfrowych kwot. Jeśli chcesz, aby Twój grillz były wykonany na zamówienie, cena złotego egzemplarza wynosi średnio 4-10 tysięcy złotych, srebrnego około 2000 zł, a z diamentami od 40 000 złotych w górę. Koszty pojedynczych zębów, na przykład zęba złotego lub z diamentami, są znacznie niższe. 

Gdzie kupić grillz?

W internecie jest wiele sklepów, w których można zamówić tanie grillz. Nie jest to jednak polecane. Biżuteria na zęby powinna być założona przez specjalistę, aby uniknąć ewentualnych powikłań. Jeśli interesują Cię diamentowe zęby lub inne ozdoby uśmiechu, polecamy znaleźć stomatologa, który w ofercie ma mocowanie takich elementów. Grillz wykonane w gabinecie na zamówienie będą bezpieczne dla Twoich zębów. Gotowe rozwiązania mogą uszkodzić powierzchnię zębów oraz tkanki miękkie.

Czy grillz na zęby są bezpieczne?

Ta nietypowa biżuteria może być bezpieczna dla jamy ustnej, ale podstawowa zasada to zarówno zamówienie, jak i  aplikacja grillz u stomatologa. Cały proces powinien być nadzorowany przez specjalistę, który umiejętnie zamocuje grillz oraz poinformuje pacjenta o właściwej higienie jamy ustnej.

Ważne jest też to, by nosić grillz jedynie od czasu do czasu, a nie zakładać ich na zęby permanentnie.

Skutki uboczne złego materiału lub nieprawidłowej aplikacji to między innymi:

DR SMILE nie oferuje grillz na zęby. Artykuł ma charakter informacyjny.

Sprawdź Clear Aligner

Najnowsze artykuły na blogu

Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.6 / 5
Strona domowa
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon
  • social icon

©2023 DR SMILE