Zdrowie zębów

Nareszcie proste zęby, czyli prostowanie zębów bez aparatu

Dagmara Popielec | 01 kwietnia 2022
Nareszcie proste zęby, czyli prostowanie zębów bez aparatu

Piękny uśmiech to coś, o czym marzy chyba każdy. Jest odbierany jako atrakcyjny i sprawia, że czujemy się pewniejsi siebie. Niestety nie każdy jest zadowolony ze swojego uśmiechu, a wady zgryzu są postrzegane jako przeszkoda w swobodnym uśmiechaniu się. Jak przebiega prostowanie zębów bez aparatu?

Stłoczone zęby mogą też powodować problemy medyczne, dlatego leczenie wad zgryzu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. W DR SMILE dążymy do tego, by każdy mógł po prostu cieszyć się ze swojego uśmiechu. Aby pomóc Ci osiągnąć piękne, proste zęby, zatrudniamy ekspertów z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji. Jak przebiega prostowanie zębów bez aparatu?

Krzywe zęby: Jakie są najczęstsze problemy?

Wada zgryzu to sytuacja, w której zęby nie kontaktują się prawidłowo. Jej konsekwencjami mogą być zaburzenia żucia, niedomykanie się ust, a nawet problemy z mówieniem. Krzywe zęby często wpływają również na higienę jamy ustnej, ponieważ przestrzenie między zębami nie mogą być czyszczone nićmi dentystycznymi lub czyszczenie ich jest kłopotliwe.

Jeśli nieprawidłowo ustawione zęby nie zostaną skorygowane, to mogą pojawić się inne problemy, takie jak próchnica, a także inne choroby zębów, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej lub ból. Piękny uśmiech to więc nie jedyny powód do wyprostowania zębów. Chodzi przede wszystkim o zdrowie, na które należy zwracać szczególną uwagę.

Proste zęby. Ale jak?

Niestety, nie każdy został obdarzony idealnym uśmiechem. To jednak wcale nie znaczy, że nie można go osiągnąć. Jeśli Ty też marzysz o tym, by mieć proste zęby, współczesna ortodoncja ma dla Ciebie kilka propozycji.

Jest kilka sposobów na uzyskanie prostych zębów - jednym z najbardziej znanych jest stały aparat ortodontyczny. Zamki są przyklejane do zębów w celu zamocowania drutu, gumek i łuków. Aparaty są zazwyczaj widoczne dla innych i nie mogą być zdejmowane. Leczenie stałym aparatem trwa średnio od roku do 3 lat i wymaga regularnych wizyt u ortodonty w celu przykręcania drutów. Są to często powody, dla których aparaty stałe odstraszają dorosłych. Zaletą stałego aparatu jest z kolei duża skuteczność w leczeniu zaawansowanych wad zgryzu.

Junge mit farbigen Klammern

Nowoczesna technologia umożliwiła nam jednak prostowanie zębów bez aparatu. DR SMILE wyspecjalizował się w tej innowacyjnej formie leczenia wad zgryzu i z powodzeniem wyleczył już ponad 100 000 pacjentów w całej Europie. Jak mieć proste zęby bez aparatu? - Alternatywą dla drucianego aparatu są przezroczyste clear aligner są łatwe do użytkowania na co dzień i praktycznie niezauważalne. Ale jak wyprostować zęby nakładkami?

Proste zęby dzięki przezroczystym nakładkom

Niewidoczne nakładki ortodontyczne - nazywane również alignerami - to jedna z najnowocześniejszych metod prostowania zębów bez aparatu. Dzięki inteligentnej technologii, nakładki DR SMILE są półelastyczne i mogą optymalnie rozkładać obciążenie na zębach

Nakładki są doskonale dopasowane do potrzeb pacjentów za sprawą skanowania 3D. Po wykonaniu skanu zębów specjaliści z dziedziny ortodoncji i stomatologii dla każdego pacjenta opracowują indywidualny plan leczenia. Oprócz liczby potrzebnych nakładek znajdziesz w nim również symulację 3D, na której obejrzysz, jak Twój uśmiech będzie zmieniał się wraz z każdą kolejną nakładką.

Proste zęby w każdym wieku - teraz albo nigdy!

W DR SMILE nie ma górnej granicy wieku. Druciane aparaty są utożsamiane z nastolatkami, ale w DR SMILE wierzymy, że proste zęby to coś, co można osiągnąć zawsze. Jeśli chcesz szybko i dyskretnie osiągnąć piękny uśmiech, to jesteś w dobrym miejscu - bez względu na to, ile masz lat. Historie naszych pacjentów pokazują, że przezroczyste nakładki ortodontyczne można bez problemu wprowadzić do codziennego życia. Nawet kiedy pracujesz, kochasz sport czy podróże - teraz nic Cię już nie ogranicza.

Piękne zęby w krótkim czasie

Jak przebiega prostowanie zębów bez aparatu? To bardzo proste. Po otrzymaniu planu leczenia zaczyna się produkcja Twoich indywidualnych nakładek. Do domu otrzymujesz cały zestaw alignerów, które następnie zmieniasz co 14 dni. Proste zęby to już tylko kwestia czasu. Musisz jednak przestrzegać podstawowych zasad: przede wszystkim noś nakładki przez 22 godziny na dobę, zdejmując je tylko do mycia zębów, jedzenia i picia wszystkiego poza wodą. Im większa systematyczność, tym bardziej przybliżasz się do wymarzonego uśmiechu.

Proste zęby w ciągu kilku miesięcy to już nie tylko marzenie - w przypadku nakładek nie musisz czekać latami na piękny uśmiech. W DR SMILE leczenie trwa zazwyczaj od 4 do 9 miesięcy, w zależności od sytuacji wyjściowej. W planie leczenia zobaczysz, jak długo będzie trwało Twoje leczenie.

Giulia-Testimonial-with-aligner-LP2

Clear Aligner: Koszty

W DR SMILE koszty nakładek ortodontycznych są jasno komunikowane jeszcze przed rozpoczęciem leczenia i nie musisz obawiać się żadnych ukrytych kosztów. W cenie otrzymujesz pierwszą wizytę ze skanem 3D, indywidualny plan leczenia, opiekę specjalistów, zestaw nakładek i niezbędnych akcesoriów, a także retainer, który pomoże Ci utrzymać idealnie proste zęby już po zakończeniu leczenia.

Koszty nakładek wahają się od 6,790 zł do 12,590 zł. Cena zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu. Koszty możesz rozłożyć też na wygodne raty 0%.

Jak wyprostować zęby nakładkami? Zapisz się na wizytę!

Nakładki to najwygodniejsza na rynku metoda prostowania zębów bez stałego aparatu. Zmieniane co 14 dni alignery stopniowo przesuwają zęby we właściwym kierunku. Możesz zapomnieć o bolesnym dokręcaniu aparatu czy płynnej diecie - z nakładkami możesz jeść to, co chcesz.

Nakładki od razu staną się zwykłą częścią Twojego życia codziennego. Są niezauważalne przez otoczenie, dzięki czemu nawet nie musisz mówić, że jesteś w trakcie leczenia, chociaż wszyscy szybko zauważą Twoje nowe, proste zęby! Leczenie alignerem jest monitorowane przez naszych ekspertów za pomocą aplikacji mobilnej DR SMILE. Dzięki temu leczenie nie tylko jest innowacyjne, ale również zajmuje niewiele czasu.

Chcesz umówić się na wizytę w jednym z naszych gabinetów DR SMILE? Znajdziesz nas w swojej okolicy. Placówki partnerskie DR SMILE są już w ponad 30 miastach w Polsce. Do zobaczenia na wizycie!

Umów bezpłatną wizytę
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.6 / 5
Strona domowa
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon
  • social icon

©2023 DR SMILE