Produkt

Zepsuty aligner? Co zrobić z zepsutą nakładką ortodontyczną?

Dagmara Popielec | 22 września 2022
Zepsuty aligner? Co zrobić z zepsutą nakładką ortodontyczną?

Zepsute lub zgubione alignery - to pomaga

Twoje alignery są wykonane z bardzo trwałego materiału ClearQuartz i zazwyczaj nie mogą się łatwo złamać lub pęknąć. Jeśli jednak tak by się stało, można nadal kontynuować leczenie. Następny aligner po prostu zastąpi obecny, uszkodzony aligner.

Wykonane z myślą o Twoich zębach

Ponieważ alignery zostały wydrukowane i wyprodukowane specjalnie dla Ciebie, niestety nie jest możliwe proste odtworzenie kilku pojedynczych nakładek.

Co więc zrobić? Przede wszystkim w takiej sytuacji zgłoś się do naszego działu obsługi pacjenta, byśmy mogli pokierować Cię, co zrobić w tej sytuacji.

Można jednak zmienić na kolejny aligner w swoim leczeniu (jeśli straciliśmy tylko jeden aligner, np. tylko górny, to tylko tam zmienimy na kolejny aligner). Nową nakładkę należy nosić przez czas pozostały do końca utraconej szyny PLUS standardowe 14 dni. 

Przykładowo, jeśli Twoja nakładka numer 2 złamie się podczas 10-go dnia jej noszenia, zmień ją na nakładkę numer 3 i noś ją przez kolejne 4 dni (by nosić nakładkę w sumie przez 14 dni) oraz przez dodatkowe 14 dni = w sumie 18 dni.

Zgubiony retainer?

Jeśli zgubiłaś/eś swój retainer, oczywiście można wymienić go na nowy. Do czasu jego wyprodukowania noś ostatnią nakładkę z Twojego zestawu, by nie dopuścić do cofania się zębów do poprzedniej pozycji. 

W międzyczasie zamów nowe nakładki retencyjne w sklepie DR SMILE i po prostu noś nakładki z ostatniego etapu podczas oczekiwania.

Dodatkowy koszt nakładki retencyjnej to 445 zł.

Najnowsze artykuły na blogu