Produkt

Tajemnica idealnego uśmiechu: wszystko o alignerach

Dagmara Popielec | 22 maja 2023
Tajemnica idealnego uśmiechu: wszystko o alignerach

Czy wiesz, że nakładki ortodontyczne to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób pragnących poprawić uśmiech? Choć wiele osób kojarzy ortodoncję z aparatem na zębach, to nakładki ortodontyczne są dyskretne, wygodne i skuteczne. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o nakładkach ortodontycznych. Jak ich używać, żeby zapewnić sobie nowy uśmiech?

Jak działają nakładki od pierwszego dnia?

Po podjęciu decyzji o leczeniu otrzymasz paczkę DR SMILE zawierającą nakładki i inne akcesoria. W zestawie znajdują się wszystkie nakładki potrzebne na cały okres leczenia. Są one oznaczone kolejno, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, kiedy założyć kolejną z nakładek.

Czas noszenia poszczególnych nakładek

Ważne: każdą nakładkę należy nosić przez dokładnie 14 dni, chyba że dentysta DR SMILE zaleci inaczej. Postępy w leczeniu są rejestrowane w aplikacji. Aby zapewnić skuteczne leczenie w określonym czasie, po 14 dniach zawsze zmień nakładkę na następną.

W ciągu leczenia zalecamy noszenie alignerów przez 22 godziny dziennie, a więc również podczas snu.

Jak zakładać nakładki na zęby?

Delikatnie i równomiernie dociskaj nakładki palcami. Zacznij od zębów przednich, a następnie przesuwaj się w kierunku zębów tylnych. Nakładki powinny łagodnie wsunąć się na zęby.

Obejrzyj naszą instrukcję zakładania i zdejmowania nakładek!

Gryzaki - chewies

Aby pomóc alignerom w znalezieniu idealnej pozycji przy pierwszym założeniu, żuj Chewies. Nigdy nie gryź bezpośrednio nakładek, ponieważ mogą się złamać.

Zdejmowanie nakładek

Delikatnie zsuń nakładki z zębów opuszkami palców. Najpierw z tylnych, a następnie z przednich zębów. Powinny po prostu wyskoczyć.

Przechowywanie nakładek

Słońce i ciepło mogą zdeformować nakładki, dlatego zawsze przechowuj je w etui na nakładki, które dostaniesz w pudełku DR SMILE. Trzymaj alignery poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt domowych.

Jedzenie i picie z alignerami

Jedzenie i picie może spowodować przebarwienia nakładek. Dlatego zawsze należy je wyjmować przed jedzeniem, szczotkować zęby po posiłku, a następnie ponownie zakładać nakładki. Podczas noszenia alignerów można pić tylko wodę (chłodną lub w temperaturze pokojowej). Gorące napoje mogą zdeformować nakładki, kawa może powodować przebarwienia, a słodkie lub kwaśne napoje mogą utknąć pod nakładkami i przyczyniać się do próchnicy lub innych problemów z zębami.

Palenie i żucie gumy z alignerami

Pamiętaj, aby zdjąć nakładki przed paleniem. Dym tytoniowy może odbarwiać nakładki i powodować powstawanie nieestetycznej płytki nazębnej. 

Żucie gumy wywiera nacisk na zęby i może spowodować ich przesunięcie. Dlatego należy powstrzymać się od żucia gumy podczas całego leczenia.

Sprawdź, jak czyścić nakładki DR SMILE

Pytania i odpowiedzi dotyczące alignerów DR SMILE

Co zrobić, jeśli aligner pęknie lub go zgubię?

Przede wszystkim skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Najczęściej zalecamy zastąpienie uszkodzonej lub zgubionej nakładki następnym alignerem. Należy nosić nowy aligner przez pozostały czas, jaki pozostał do ukończenia zgubionego alignera, a także przez pozostałe 14 dni.

Przeczytaj, co zrobić z uszkodzoną nakładką

Co zrobić, jeśli nakładka na zęby wystaje lub jest nierówna?

Jeśli krawędź nakładki uciska dziąsła, można ją ostrożnie spiłować pilnikiem, który znajdziesz w pudełku razem z alignerami. Pamiętaj, aby piłować krawędź delikatnie i co chwilę sprawdzać, czy nakładka pasuje, by nie usunąć zbyt wiele materiału.

Jak mogę pozbyć się moich alignerów po zakończeniu leczenia?

Jako środek ostrożności należy zachować ostatni aligner na wypadek pęknięcia lub zgubienia retainera. Po zakończeniu leczenia stare, nieużywane już alignery można po prostu oddać do recyklingu odpadów plastikowych, tj. do żółtego pojemnika na śmieci.

Z czego wykonane są moje nakładki?

ClearQuartz! Materiał ClearQuartz składa się ze sprężystej podwójnej powłoki, która otacza elastyczny rdzeń elastomerowy, zapewniając w ten sposób równomierny rozkład nacisku na zęby. Jeśli przyjrzysz się dokładnie swoim alignerom, możesz nawet zobaczyć różne warstwy w małych pierścieniach w materiale.

Dowiedz się więcej o technologii DR SMILE

Marzysz o prostszych zębach i pewnym siebie uśmiechu? Zarezerwuj bezpłatną, niezobowiązującą wizytę informacyjną w gabinecie partnerskim DR SMILE w pobliżu i uzyskaj poradę!

Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami

Ostatnie artykuły na blogu