Zdrowie zębów

Przyjemna współpraca i same korzyści dla pacjentów. Wywiad z lek. stom. Katarzyną Duch-Kramarz

Magdalena Korgul | 11 October 2022
Przyjemna współpraca i same korzyści dla pacjentów. Wywiad z lek. stom. Katarzyną Duch-Kramarz

Głównym celem, jaki przyświeca DR SMILE, jest podnoszenie pewności siebie naszym pacjentom. Chcemy sprawiać, że będą oni uśmiechać się pewnie, a leczenie ortodontyczne nie będzie już kojarzone z latami spędzonymi z drutami na zębach.

Aby to osiągnąć, od lat budujemy zespół specjalistów, który od początku do końca czuwa nad przebiegiem leczenia. Znaczącym punktem jest wizyta w gabinecie partnerskim, podczas której przeprowadzamy wywiad z pacjentem i wykonujemy skan 3D jego zębów, niezbędny do stworzenia indywidualnego planu i nakładek.

A jak wygląda to z perspektywy stomatologa? Jak przebiega współpraca z DR SMILE, czemu się na nią decydują i jak ją oceniają? Na te pytania odpowiedziała lek. stom. Katarzyna Duch-Kramarz, właścicielka gabinetu partnerskiego DR SMILE Arikadent w Krakowie.

Jak doszło do nawiązania współpracy Państwa gabinetu z DR SMILE?

​​Od dłuższego czasu interesowałam się tego typu metodami leczenia, dużo na ten temat czytałam i tak pojawiła się oferta DR SMILE. Po kilku rozmowach z Panią Anią Zięciak, Country Manager Polska, byłam pewna, że to jest bardzo dobra decyzja.

A dlaczego zainteresowała Państwa oferta DR SMILE?

Przede wszystkim jest ona bardzo klarowna. Punkty współpracy były od razu jasne: począwszy od planu leczenia, poprzez formy płatności i gwarancję.  Dodatkowym atutem jest pokazanie na wizualizacji 3D całego planu leczenia z efektem końcowym. Wiedziałam, że jest to korzystny dla pacjenta system.

Czy podchodziła Pani sceptycznie do konceptu DR SMILE? Jeśli tak, to dlaczego i co zmieniło Pani zdanie?

Zawsze pojawiają się jakieś wątpliwości. Jednak bardzo szybko przekonałam się, że nie powinnam ich mieć i że współpraca z DR SMILE była dobrą decyzją. Po tym, jak rozpoczęła się współpraca, okazało się, że to jest świetny zespół profesjonalistów, z którymi uzupełniamy się kompetencjami. Nie bez znaczenia są relacje i atmosfera w całym zespole DR SMILE, dzięki której praca jest po prostu przyjemna.

Jakie są trzy największe korzyści ze współpracy z DR SMILE dla Państwa gabinetu?

Współpraca z zespołem  wyjątkowych osób, fantastyczna atmosfera w firmie,  a przede wszystkim zadowoleni pacjenci, na czym nam wszystkim zależy. Dzięki współpracy z DR SMILE poznaję wiele ciekawych osób.

A jakie korzyści w leczeniu DR SMILE widzi Pani u pacjentów?

Pacjent zanim podejmie decyzję, otrzymuje cały plan leczenia z wizualizacją 3D krok po kroku. Wszystkie zabiegi i wizyty, jeśli są takie potrzebne, związane z leczeniem nakładkami są w cenie. Korzystna oferta rozliczenia i możliwość płatności w ratach. Każda osoba, która podejmuje leczenie z DR SMILE otrzymuje dostęp do rozbudowanej aplikacji mobilnej, przez którą specjaliści monitorują postępy leczenia. To bardzo nowoczesna metoda. 

Czy ważny jest dla Pani element cyfryzacji w diagnostyce pacjentów?

Cyfryzacja w stomatologii zapewnia bezpieczne procedury i sprawniejszą diagnostykę, eliminując konieczność częstego pojawienia się pacjenta w gabinecie. Użycie skanera umożliwia sprawne stworzenie planu leczenia, a poza tym śledzenie postępów całego procesu. Bez tego leczenie byłoby trudniejsze, dłuższe i mniej skuteczne.

Jak ocenia Pani koncepcję DR SMILE?

Według mnie koncepcja DR SMILE jest dopracowana i przejrzysta dla każdej ze stron. Pacjent otrzymuje konkretny zwizualizowany plan leczenia, korzysta z fenomenalnej aplikacji, która przypomina m.in. o zabiegach lub zmianie nakładek. Poza tym współpraca gabinetów partnerskich zespołem DR SMILE jest przejrzysta i funkcjonuje bez zastrzeżeń.

Do czego, z Pani perspektywy, może prowadzić nieleczona wada zgryzu? Co obserwuje Pani u swoich pacjentów?

Wady zgryzu mogą powodować choroby dziąseł i przyzębia, a także ścieranie się zębów. Poza tym mogą występować zaburzenia funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni. W przypadku stłoczenia może być problem z dokładnym doczyszczeniem zębów, w wyniku czego może pojawić się próchnica. Niektóre wady uniemożliwiają prawidłowe odgryzanie i żucie pokarmów, co wpływa na dysfunkcje przewodu pokarmowego. Poza tym względy estetyczne powodują brak pewności siebie u wielu pacjentów.

Gdyby miała Pani dać swoim pacjentom jedną radę, która pozwoli im zawsze cieszyć się pięknym uśmiechem, co by to było?

Jeśli mam się ograniczyć do jednej rady, by cieszyć się pięknym uśmiechem to zdecydowanie na pierwszym miejscu jest prawidłowa higiena jamy ustnej odpowiednimi preparatami.

Najnowsze artykuły na blogu

trustpilot icon
Ocena pacjentów
Trustpilot start It black background
4.4 / 5
Sprawdź opinie o nas
No Logo
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Sklep DR SMILE
 • Zostań partnerem
 • Kariera
 • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
 • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 8:00-18:00)
 • [email protected]
 • Blog
 • Zniżka studencka
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE