Zdrowie zębów

Co trzeba zrobić przed ślubem? Zadbaj o biały uśmiech!

Dagmara Popielec | 19 sierpnia 2022
Co trzeba zrobić przed ślubem? Zadbaj o biały uśmiech!

Wymarzona suknia, nauka pierwszego tańca, poszukiwania idealnej sali weselnej… Przygotowania do ślubu i wesela zajmują długie miesiące lub nawet lata. Jeśli o dacie tego wyjątkowego dnia wiemy odpowiednio wcześnie, mamy dużo czasu, by się do niego przygotować.

Jesteś w trakcie organizacji swojego wesela? Sprawdź, co trzeba zrobić przed ślubem, by wyglądać olśniewająco. Jakie zabiegi wykonać, jak wybielić zęby przed ślubem, a może również je wyprostować?

Aparat na zęby a ślub

Krzywe zęby to Twój kompleks, a jednocześnie chcesz szeroko uśmiechać się na zdjęciach podczas ślubu? Przygotowania do ślubu zazwyczaj zaczynają się nawet kilka lat przed tym dniem, dlatego osoby zdecydowane na korektę zębów mogą zainteresować się stałym aparatem ortodontycznym.

Do ślubu został niecały rok? Możesz nie zdążyć uzyskać pięknego uśmiechu przez aparat na zęby. Ślub to jednak nie przeszkoda, jeśli wybierzesz inną formę ortodoncji - nakładki ortodontyczne. Na czym polega ta metoda i czemu jest polecana przyszłym pannom i panom młodym? 

Nakładki ortodontyczne, nazywane clear aligners, są stosowane przez ortodontów na całym świecie już od kilkudziesięciu lat, chociaż dopiero od niedawna zyskują prawdziwą popularność. Są niemal całkowicie niewidoczne, dzięki czemu nawet jeśli nie dojdziesz do końca leczenia przed ślubem, na Twoich zębach nie będą widoczne żadne druty.

Co więcej, nakładki można dowolnie wyjmować (chociaż zaleca się ich noszenie przez 22 godziny na dobę), więc możesz po prostu zdjąć je na cały dzień i chwalić się nowym uśmiechem uzyskanym w kilka miesięcy. Średnie leczenie nakładkami ortodontycznymi trwa od 4 do 9 miesięcy.

Nie tylko biała suknia: białe zęby na ślub

Wiele osób nie uśmiecha się tak szeroko, jakby chciało, nie tylko przez wadę zgryzu, ale też sam kolor zębów. Jak wybielić zęby przed ślubem? Metod na uzyskanie śnieżnobiałego, albo po prostu bielszego, uśmiechu jest mnóstwo. Jaką wybrać?

Białe zęby na ślub zapewni Ci wizyta u stomatologa lub skorzystanie z profesjonalnego środka do domowego wybielania zębów. Dentysta może zaproponować Ci metodę laserową lub z użyciem lamp, dzięki czemu będziesz cieszyć się uśmiechem jaśniejszym nawet o kilka odcieni. Koszt wybielania zębów u dentysty to średnio od 800 do 2000 zł w zależności od wybranej metody i gabinetu stomatologicznego.

Wybielić zęby przed ślubem możesz też bez wychodzenia z domu. Wybierz wtedy profesjonalny żel wybielający do stosowania z nakładkami. Jeśli zdecydujesz się na prostowanie zębów metodą clear aligner, do wybielania możesz użyć również nakładek prostujących!

Przeczytaj więcej o metodach wybielania zębów

Profilaktyka przed ślubem

Jeśli zastanawiasz się, co trzeba zrobić przed ślubem dla swojego zdrowia, zacznij od profilaktyki. Oprócz wyprostowania i wybielenia zębów kluczowe jest zadbanie po prostu o ich zdrowie.

Schöne Zahnärztin zeigt der Patientin, wie sie ihre Zähne richtig putzen soll.

Na około 4-6 miesięcy przed ślubem odwiedź swojego stomatologa, który wykona przegląd stomatologiczny: zbierze wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia i oceni kondycję Twojej jamy ustnej. Aby mieć pewność, że w Twoim wyjątkowym dniu nie zaskoczy Cię ból zęba, wybierz się na wizytę wystarczająco wcześniej. Ten czas będzie potrzebny, by usunąć ewentualne ubytki lub wykonać pogłębioną diagnostykę.

To wszystko! Jak widzisz, aby cieszyć się idealnym uśmiechem, nie trzeba dużo. Wystarczy około rok, by całkowicie odmienić swoje zęby i bez skrępowania uśmiechać się od ucha do ucha!

Najnowsze artykuły na blogu

Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.6 / 5
Strona domowa
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon
  • social icon

©2023 DR SMILE