Attachmenty - mała siła, duża zmiana

Attachmenty, czyli niewielkie zaczepy, wpomagają skuteczne przesuwanie zębów. Jak działają attachmenty, jak się je mocuje i czy jest się czego bać?

Ważne: na wizytę z zakładaniem attachmentów weź ze sobą nakładki oznaczone jako T1.
Attachment DR SMILE
ortodoncia invisible Murcia

Attachment aligner - co to dokładnie są attachmenty?

Attachmenty, nazywane też mocowaniami, to niewielkie przezroczyste punkty montowane na niektórych zębach przed rozpoczęciem leczenia nakładkami ortodontycznymi. Attachmenty są niemal niewidoczne - wykonywane są z dopasowanego do koloru zębów materiału wykorzystywanego do wypełnień w zębach (tzw. plomb).

apiñamiento dental

Jak attachmenty pomagają w leczeniu metodą Clear Aligner?

W jaki sposób te małe wypustki mogą wpłynąć na skuteczność leczenia? Okazuje się, że w znaczny sposób! Zadaniem attachmentów jest zwiększenie powierzchni zęba, dzięki czemu zwększamy i ukierunkowujemy siłę działającą na ten ząb. W ten sposób attachmenty umożliwiają zębom wykonywanie ruchów, takich jak rotacja czy przekręcanie. Są to tak zwane attachmenty funkcyjne. Inny rodzaj mocowań, czyli attachmenty retencyjne, mają za zadanie utrzymywanie nakładek we właściwym miejscu.


Mężczyzna u stomatologa ubezpieczenie zdrowotne

Mocowanie attachmentów

Część pacjentów obawia się, że mocowanie attachmentów na zębach to bolesny zabieg. Na szczęście zupełnie nie ma się czego obawiać. Zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie mocowań z zębów jest całkowicie bezbolesne i naprawdę szybkie. Jak to działa?

Na początku leczenia, przed założeniem pierwszej nakładki, w gabinecie partnerskim DR SMILE zakładamy Twoje attachmenty. Mocuje się je za pomocą kleju medycznego w miejscach oznaczonych w planie leczenia. Cała wizyta trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, ile mocowań zostało wybranych do Twojego leczenia.

Nie ma też obawy o uszkodzenie szkliwa - zakładanie i zdejmowanie attachmentów jest całkowicie bezpieczne dla zębów. Szkliwo po zdjęciu mocowań pozostaje nienaruszone. Samo zdejmowanie mocowań zajmuje jeszcze mniej czasu, bo dosłownie 5 minut.

Zalety leczenia przy użyciu attachmentów

  • Umożliwiają kompleksowy ruch zębów

  • Niemal niewidoczne

  • Szybka aplikacja

  • Usuwanie bez pozostałości


Ważne: na wizytę z zakładaniem attachmentów weź ze sobą nakładki oznaczone jako T1.


Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.6 / 5
Strona domowa
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon
  • social icon

©2023 DR SMILE