Clear Aligner - czas noszenia w DR SMILE

Niewidoczny aparat ortodontyczny, czyli clear aligner, może zmienić uśmiech już w kilka miesięcy. Żeby leczenie było skuteczne, pacjent musi jednak przestrzegać kilku zasad. Najważniejsza to noszenie nakładek ortodontycznych przez 22 godziny na dobę. Jak uzyskać idealne efekty leczenia metodą clear aligner?

Clear aligner - jak długo trwa leczenie?

Nie możesz doczekać się efektów leczenia nakładkami clear aligner? Ile etapów przewiduje leczenie?

W DR SMILE proces zaczyna się od wizyty w gabinecie partnerskim, w którym wykonywany jest skan 3D Twoich zębów. Na jego podstawie tworzymy Twój indywidualny plan leczenia, a następnym etapem jest produkcja Twoich nakładek. Gdy są już gotowe, wysyłamy je prosto do Ciebie. Teraz nic nie stoi już na przeszkodzie, możesz zaczynać leczenie nakładkami!

Masz już swój clear aligner. Jak długo trwa leczenie? Dokładny czas zależy od tego, jak złożona jest Twoja wada i ilu nakładek potrzebujesz. W przypadku delikatnych niedoskonałości zaczynamy od 4 nakładek - każdą nosimy przez 14 dni i zmieniamy na kolejną. Standardowo czas leczenia clear alignerem DR SMILE wynosi od 4 do 9 miesięcy.

Jak długo należy nosić nakładki?

Aby zapewnić sobie idealny uśmiech na zakończenie kuracji, noś nakładki ortodontyczne przez co najmniej 22 godziny dziennie. Zawsze wyjmuj je przed jedzeniem i piciem wszystkiego poza wodą. Pamiętaj też o regularnym myciu nakładek, aby zapewnić sobie optymalną higienę jamy ustnej.

Chcesz śledzić postępy leczenia? Zaloguj się do aplikacji mobilnej DR SMILE i co tydzień przesyłaj zdjęcia swojego uśmiechu. Dzięki temu będziesz precyzyjnie podążać za każdą zmianą, a specjaliści DR SMILE będą czuwać nad tym, by leczenie przebiegało zgodnie z planem. Aplikacja przypomni Ci też o wymianie nakładek oraz pozwoli porozmawiać ze specjalistą, gdy będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące leczenia.

Noś nakładki w dzień i w nocy

Dla jak najlepszych efektów leczenia bardzo ważna jest regularność. Dlatego zalecamy noszenie alignerów przez 22 godziny na dobę. Tak naprawdę im rzadziej będziesz je zdejmować, tym lepiej! Kolejne nakładki wymieniaj co 14 dni. Skąd wiedzieć, którą nakładkę założyć? To proste - w zestawie DR SMILE na start otrzymujesz cały zestaw nakładek, a każda z nich jest ponumerowana.

Box 22 05 DRSMILE-PRODUCT8586 1

Ile nakładek ortodontycznych otrzymasz?

Zanim rozpoczniesz kurację za pomocą niewidocznego aparatu ortodontycznego, przeprowadzamy dokładne badanie Twojej wady zgryzu. Partnerskie gabinety dentystyczne DR SMILE wykorzystują do tego celu technologię cyfrową 3D, aby zauważyć każdy szczegół związany z Twoją wadą. Dzięki temu możemy zapewnić stworzyć indywidualnie dopasowane nakładki.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DR SMILE znajdziesz już w ponad 20 polskich miastach

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Firmaarrow
  • FAQ
  • Zostań partnerem
  • Kariera
  • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
  • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 9:00-17:30)
  • [email protected]
  • Blog
  • Zniżka studencka
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon

©2022 DR SMILE