Prostowanie zębów nakładkami. Jak przebiega cały proces?

Myślisz, że droga do prostych zębów jest skomplikowana i czasochłonna? Mamy dobre wieści: leczenie ortodontyczne nakładkami DR SMILE jest superłatwe i szybkie.

Etapy leczenia ortodontycznego nakładkami

Chcesz wiedzieć, jak dokładnie przebiega prostowanie zębów nakładkami? Czy musisz się do niego przygotować, co musisz wiedzieć i ile trwa leczenie ortodontyczne za pomocą nakładek clear aligner? Wszystkiego dowiesz się już za chwilę. 

1. Wypełnij kwestionariusz kwalifikacyjny

To nie jest obowiązkowy krok przed leczeniem w DR SMILE, ale jeśli chcesz wiedzieć, czy kwalifikujesz się do prostowania zębów nakładkami, ten kwestionariusz jest dla Ciebie.

Wypełnij kwestionariusz kwalifikacyjny, odpowiedz na kilka prostych pytań i dowiedz się, czy nasze leczenie jest dla Ciebie odpowiednie.

2. Zapisz się na bezpłatną wizytę w gabinecie partnerskim DR SMILE

Pierwszy krok do Twojego pięknego uśmiechu to zapisanie się na bezpłatną wizytę w dowolnym gabinecie partnerskim DR SMILE. Jesteśmy już w kilkunastu miastach w Polsce! Pamiętaj, że wizyta jest niezobowiązująca - nie musisz na niej decydować się na leczenie ani nie ponosisz żadnych kosztów,  nawet jeśli nie wybierzesz leczenia ortodontycznego nakładkami.

3. Przyjdź na wizytę do gabinetu partnerskiego DR SMILE

Jak przygotować się do wizyty informacyjnej w DR SMILE? Nie musisz przynosić wcześniejszych zdjęć RTG Twoich zębów.

Podczas wizyty specjalista sprawdza stan Twoich zębów i dziąseł oraz - co dla nas najważniejsze - wykonuje skan 3D uzębienia. Skan jest alternatywą dla tradycyjnych wycisków ortodontycznych. To na jego podstawie wykonamy Twój indywidualny plan leczenia.

Wizyta informacyjna trwa około 20 minut.

DrSmile Partner-Praxis

4. Odbierz swój indywidualny plan leczenia

Warto było czekać! Po około 2 tygodniach od wizyty Twój indywidualny plan leczenia jest gotowy.

Plan zawiera:

 • czas trwania leczenia

 • całkowite koszty Twojego leczenia

 • symulację 3D przed i po.

Ile trwa leczenie ortodontyczne w DR SMILE? Wszystko zależy od konkretnej wady, ale zdecydowana większość naszych planów leczenia trwa od 4 do 9 miesięcy. Z czego wynika tak szybkie prostowanie zębów? Przede wszystkim skupiamy się na mniej unerwionych zębach 1-5, dzięki czemu tak szybko możemy osiągnąć świetne rezultaty!

Załączona do planu leczenia symulacja 3D pozwoli Ci wyobrazić sobie, jak będą wyglądać Twoje zęby już po kilku miesiącach leczenia.

Pamiętaj, że leczenie rozpocznie się dopiero po zatwierdzeniu przez Ciebie planu leczenia. Możesz zrobić to dwoma kliknięciami online lub podczas rozmowy telefonicznej z naszym specjalistą.

Przed i po symulacji

5. Poczekaj na swoje nakładki...

Co dzieje się po wyrażeniu zgody na leczenie? Wysyłamy sygnał do naszego centrum produkcyjnego, które następnie przygotowuje Twoje indywidualne nakładki. 

Następnie Twoje clear aligner zostaną przygotowane w ciągu zaledwie kilku tygodni na podstawie skanów i symulacji oraz przesłane bezpośrednio do Twojego domu, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie.

DrSmile Aligner Box: Clear Aligner

6. Zaczynamy prostowanie zębów nakładkami!

Nakładki dotarły do Twojego domu? Świetnie, teraz nie pozostaje już nic innego, jak zacząć leczenie.

W boxie DR SMILE znajdziesz:

 • zestaw ponumerowanych nakładek ortodontycznych DR SMILE

 • gumowe patyczki Chewies, które możesz żuć, by idealnie dopasować alignery do zębów

 • zmiękczacz - specjalny pilnik, którym możesz delikatnie spiłować górę nakładek, jeśli zbyt mocno dociskają one dziąsła

 • etui, w którym możesz bezpiecznie przechowywać nakładki, gdy ich nie nosisz

 • estetyczną kosmetyczkę

 • retainer DR SMILE jako prezent od nas!

Aby uzyskać efekty zakładane w planie leczenia, noś nakładki przez co najmniej 22 godziny na dobę, zdejmując je do mycia zębów, jedzenia i picia wszystkiego poza wodą. Pamiętaj też o regularnym dbaniu o nakładki.

Clear Aligner: Nakładki ortodontyczne

7. Kontroluj swoje postępy za pomocą aplikacji DR SMILE

Aplikacja mobilna DR SMILE to nasz sposób na to, by na bieżąco monitorować postępy Twojego leczenia ortodontycznego nakładkami. 

Aplikację DR SMILE pobierzesz z Google Play lub App Store. Przypomni Ci ona o zmianie nakładek i poprosi o robienie zdjęć zębów raz w tygodniu. Dzięki temu nasi specjaliści będą na bieżąco z postępami Twojego leczenia.

DrSmile App

8. Zakończenie leczenia nakładkami - powitaj swój nowy uśmiech!

DR SMILE leczenie przed i po

Tadaa! Twój idealny uśmiech jest gotowy. Dla nas leczenie jest uważane za zakończone tylko wtedy, gdy każdy ząb jest w takim ułożeniu, jak pokazano na symulacji. Dlatego też posiadamy gwarancję satysfakcji, która oznacza, że pokryjemy koszty kolejnego dalszego leczenia, jeżeli jego efekty różnią się od zakładanego w planie.  

Teraz pora na jeden z najważniejszych etapów leczenia ortodontycznego. Aby podtrzymać jego efekty, zalecamy noszenie retainera, czyli aparatu retencyjnego. Możesz wybrać retainer w formie stałego drucika, zakładany u ortodonty, lub zakładany na noc, który przypomina nakładki ortodontyczne. Jeśli zdecydujesz się na leczenie DR SMILE w ciągu 3 dni, wyślemy Ci retainer na nasz koszt! 

Chcesz zacząć leczenie z DR SMILE?

NASZE PLACÓWKI

Placówki DR SMILE znajdziesz już w ponad 20 polskich miastach

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Zostań partnerem
 • Kariera
 • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
 • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 9:00-17:30)
 • [email protected]
 • Blog
 • Zniżka studencka
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE