DR SMILE, Invisalign czy inne nakładki ortodontyczne? Porównujemy!

To już pewne, chcesz wyprostować zęby metodą clear aligner. To naprawdę dobry wybór - czas leczenia zazwyczaj jest krótszy niż w przypadku prostowania stałym aparatem. Do tego nakładki są niemal niewidoczne, a proces nie wymaga wyrzeczeń.

People-Product-Sarai-Aligner_newimagery_v3_1600x1200_all_20__

Leczenie nakładkami ortodontycznymi

Jakie nakładki clear aligner wybrać? Skąd wiedzieć, który producent oferuje najlepszy plan leczenia, a który ma najlepsze opinie? Zebraliśmy wszystkie informacje o dostępnych na polskim rynku nakładkach. Ostateczny wybór należy do Ciebie!

Leczenie nakładkami ortodontycznymi - co wziąć pod uwagę?

Mogłoby się wydawać, że nakładki ortodontyczne, niezależnie od tego, jakiego producenta wybierzemy, zawsze będą działać tak samo. W dużej mierze to prawda - schemat działania jest zazwyczaj podobny: zestaw nakładek jest produkowany indywidualnie dla każdego pacjenta. Następnie nakładki musimy zmieniać na nową parę, aż do uzyskania określonego efektu.

Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Kiedy przyjrzymy się ofertom poszczególnych firm, może się okazać, że różnią się one czasem leczenia, elementów wchodzących w skład oferty, gwarancjami i oczywiście ceną. Z czego wynikają te różnice? Między innymi ze stosowanych materiałów, opieki medycznej, kraju produkcji… Na szczęście wybór jest duży - teraz wystarczy tylko porównanie ofert i podjęcie decyzji.

Poniżej omówimy oferty: DR SMILE, Invisalign, eazy bite, Prosmile, Hello smile oraz Yousmile. Szukasz podsumowania? Zajrzyj na koniec artykułu do tabeli porównawczej!

Pierwsza wizyta

Kwota za nakładki to nie wszystko. Aby móc je przygotować, producent musi w jakiś sposób uzyskać model szczęki pacjenta. W przypadku nakładek ortodontycznych standardowe, często niekomfortowe dla pacjentów, wyciski odchodzą już na szczęście do lamusa. Zamiast tego na szeroką skalę stosuje się skan 3D.

Na czym polega skan 3D? Niewielkim skanerem, którego głowica wielkością przypomina szczoteczkę do zębów, specjalista wykonuje specyficzne “zdjęcia” zębów z każdej strony. Po trwającym kilka minut skanie otrzymujemy pełny obraz 3D zębów pacjenta, który posłuży do przygotowania planu leczenia, a później - produkcji nakładek clear aligner. Dodatkowo wykonujemy standardowe zdjęcia uśmiechu pacjenta.

Jak wygląda pierwsza wizyta w poszczególnych gabinetach? DR SMILE oferuje bezpłatną pierwszą wizytę, na którą możemy wygodnie umówić się przez stronę internetową producenta. Wizyta nie zobowiązuje do podjęcia leczenia i bez względu na to, czy się na nie zdecydujemy, czy nie - pozostaje bezpłatna. Wizyta trwa około 20 minut i obejmuje również wypełnienie krótkiej ankiety i wywiad ze specjalistą dentystycznym. W przeciągu 7 dni otrzymujemy nasz indywidualny plan leczenia, zawierający wizualizację efektów “przed i po”, końcowy koszt oraz czas leczenia.

W gabinecie Invisalign za pierwszą wizytę zapłacimy 150 zł. W jej ramach otrzymujemy konsultację lekarską, wykonanie dokumentacji fotograficznej oraz skan 3D. Po niej, podobnie jak w DR SMILE, otrzymujemy wizualizację efektów, oszacowany czas trwania leczenia oraz określenie jego kosztów.

Eazy bite oferuje pierwszą wizytę w cenie 200 zł. Podczas wizyty wykonywany jest przegląd stomatologiczny, skan 3D zębów oraz pantomogram.

Skan 3D na pierwszej wizycie oferuje również Pro smile (cenę poznajemy po zapisaniu się na wizytę). Kwota pierwszej wizyty nie jest też jasna w przypadku Hello smile.

Darmową pierwszą wizytę oferuje z kolei You smile - nie zobowiązuje ona również do podjęcia leczenia. Na kolejnej wizycie wykonywane jest badanie wstępne, RTG oraz ujęcia twarzy i zębów.

Kobieta przegląda się u dentysty

Cena

W pierwszej kolejności porównajmy aspekt, który na pewno w wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę przy podejmowaniu decyzji. Różnice w cenach poszczególnych producentów wynikają w dużej mierze z czasu leczenia, który przekłada się na liczbę nakładek. Mówiąc wprost, z reguły - im więcej nakładek, tym wyższa cena. Dłuższy czas leczenia wymaga też dłuższej kontroli postępów przez specjalistów.

Warto też wiedzieć, co dokładnie składa się na końcową cenę. Zanim więc podejmiesz decyzję, sprawdź, czy producent, który oferuje Ci niższe koszty, zapewnia np. darmowe zabiegi podczas leczenia, bieżące konsultacje online czy darmową pierwszą wizytę.

Wśród porównywanych producentów najniższą kwotę początkową oferuje Pro smile z ceną ok. 4000 zł za leczenie wad kosmetycznych, gdzie za wyprostowanie zębów w przypadku najbardziej skomplikowanych wad zapłacimy ok. 10 000 zł. Z kolei Invisalign zaczyna ceny swojego leczenia od 4500 zł za niewielkie wady. Tu natomiast osoby borykające się z najbardziej skomplikowanymi przypadkami mogą zapłacić do 23 000 zł za całe leczenie. Invisalign oferuje więc najszerszy zakres cenowy - ostateczną cenę poznajemy po pierwszej wizycie i badaniach.

Najniższa cena dostępna u kolejnego producenta to Hello Smile i 5 700 zł za leczenie w przypadku najmniej skomplikowanych wad. Firma oferuje 4 pakiety cenowe: standard, komfort, premium i platinum. Za najwyższy pakiet zapłacimy 11 500 zł.

Niedużo więcej, bo 6 790 zł, za leczenie w przypadku nieskomplikowanych przypadków, wynosi pakiet S w DR SMILE. Wtedy proces trwa zazwyczaj 4 miesiące lub niewiele dłużej. Firma w ofercie posiada jeszcze pakiet M oraz L - w zależności od tego, z jakimi wadami się borykamy. Cena nakładek w pakiecie M wynosi 8 990 zł, a L - 11 390 zł. Co ważne, DR SMILE oferuje wygodne raty - do 24 rat 0% lub oprocentowane aż do 72 rat. Dzięki temu jednorazowy wydatek nie jest konieczny.

Za najniższy plan 6 990 zł oferuje You smile, gdzie z kolei osoby z najbardziej zaawansowanymi wadami będą musiały zapłacić 14 990 zł. Korekta wady kosmetycznej najwięcej wyniesie nas przy wyborze eazy bite. Firma oferuje z kolei niższą niż inne stawkę za bardziej zaawansowane wady - 10 900 zł.

Ceny

Atrakcyjne ceny dla wszystkich wad

Oferujemy odpowiednią formę płatności dla wszystkich rodzajów wad. Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Ci w wyborze! Pokryj sumę leczenia jednorazowo lub wybierz wygodną płatność w ratach - również 0%.

Lekka

153

miesiąc*Lub zapłać 6.790zł jednorazowo

Średnia

167

miesiąc*Lub zapłać 8.990zł jednorazowo

Ciężka

211

miesiąc*Lub zapłać 11.390zł jednorazowo

* Oprocentowanie oparte jest na okresie spłaty wynoszącym 56 miesięcy (wada lekka) i 72 miesięcy (wada średnia i ciężka) z uwzględnieniem 10,29% rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (przy stopie oprocentowania kredytu 9,90%) od ceny gotówkowej. Na przykład, przy cenie gotówkowej 6 790 zł, cena całkowita wynosi 8 568 zł z VAT. Na życzenie pacjenta można uzgodnić krótszy okres spłaty, np. 36 miesięcy, przy odpowiednio wyższej stopie procentowej. Kontynuacja leczenia za 0 zł jest możliwa po spełnieniu wszystkich warunków refinementu. W przypadku braku spełnienia warunków koszt kontynuacji leczenia wynosi 1800 zł.

Co wchodzi w skład leczenia + czas leczenia!

Tak jak wspominaliśmy, chcąc wyprostować zęby nakładkami ortodontycznymi, musimy wziąć uwagę nie tylko samą cenę leczenia, ale też to, za co dokładnie płacimy. Co więc oferują nam poszczególni producenci nakładek clear aligner i jak długo trwa leczenie w każdym z przypadków?

W DR SMILE leczenie trwa średnio od 4 do 9 miesięcy. Co wpływa na długość leczenia? Konkretna wada zgryzu. Im poważniejsza, tym więcej czasu będzie trwało leczenie. W jego skład mogą wchodzić też dodatkowe zabiegi, takie jak stripping (polerowanie przestrzeni międzyzębowych) czy attachmenty (przezroczyste wypustki montowane na zębach na czas leczenia, ułatwiające przesuwanie zębami), które w DR SMILE są bezpłatne.

Co wchodzi w skład ceny leczenia w DR SMILE? Oprócz bezpłatnej wizyty pacjent otrzymuje również szczegółowy plan leczenia z symulacją efektów “przed i po”, zestaw nakładek z instrukcją, dostęp do aplikacji DR SMILE, która przypomina o wymianie nakładek oraz wstawianiu zdjęć uśmiechu, a także akcesoria wspomagające leczenie.

Szczegółowy opis tego, co wchodzi w skład oferty leczenia, znajdziemy również u Invisalign. Tutaj możemy liczyć na wizyty kontrolne co 6-8 tygodni, a także zestaw nakładek, symulację uśmiechu po leczeniu, plan leczenia, cyfrową mapkę leczenia i cyfrowy wycisk zębów wraz z konsultacją na pierwszej wizycie. Ile trwa leczenie metodą Invisalign? W zależności od wady może być to od 3 do 18 miesięcy.

Eazy bite, podobnie jak DR SMILE, zapewnia pacjentom kontakt online w razie potrzeby. Pacjenci mają także dostęp do systemu z planem leczenia. Otrzymują oczywiście zestaw nakładek oraz nakładki retencyjne, które zapewniają, że możemy cieszyć się efektami leczenia na stałe. Ucieszą się też osoby, które chcą podjąć leczenie jak najszybciej - plan leczenia w eazy bite jest gotowy już po 72h od wizyty ze skanem 3D. Samo prostowanie trwa z kolei od 4 do 8 miesięcy lub dłużej, w zależności od konkretnej wady.

Z kolei pro smile oferuje nieco inne podejście niż większość producentów nakładek ortodontycznych. Nie znajdziemy tu klasycznego podziału na rodzaje złożoności wad. Pro smile układa plany indywidualnie, w zależności od wady zgryzu - również indywidualnie dostajemy wycenę leczenia.

Jeśli z kolei szukamy jasno określonych warunków leczenia, znajdziemy je w Hello smile. Tutaj najtańszy pakiet obejmuje korektę podstawowych niedoskonałości zębów oraz haczyk do zdejmowania nakładek. W pakiecie Komfort dodatkowo znajdziemy korektę skomplikowanych niedoskonałości, zestaw nakładek retencyjnych oraz duplikat nakładek w przypadku ich zgubienia lub zniszczenia. Kolejny pakiet - Premium - obejmuje też żele wybielające z indywidualnymi nakładkami oraz Travel kit. W końcu najdroższy pakiet ma w ofercie dodatkowo: żele do Bioscalingu z indywidualnymi nakładkami oraz piaskowanie i fluoryzację zębów. Leczenie w Hello smile trwa od 3 do 12 miesięcy.

Ostatni z porównywanych producentów, You smile, posiada 3 pakiety leczenia. Cena zmienia się w zależności od tego, czy mamy do czynienia z małymi zmianami kosmetycznymi, małymi wadami czy kompleksowym leczeniem większości wad zgryzu. Czas trwania leczenia również zależy od konkretnej wady i trwa od 3 do 18 miesięcy.

Lekarz skan 3D nakładki ortodontyczne

Z czego wykonane są nakładki ortodontyczne?

Dla pacjenta bardzo ważna jest też kwestia bezpieczeństwa. Nakładki nosimy przez niemal całą dobę, dlatego to tak istotne, by były wykonane z przetestowanego, bezpiecznego dla jamy ustnej, materiału.

Niestety nie każdy producent na swojej stronie podaje szczegółowe informacje dotyczące surowca wykorzystywanego do produkcji jego nakładek.

Co wiemy na pewno? DR SMILE produkuje swoje nakładki we własnym laboratorium w Lipsku w Niemczech. Nakładki DR SMILE są wykonane z antyalergicznego materiału opracowanego przez firmę: ClearQuartz. Alignery nie zawierają BPA i innych substancji szkodliwych dla zdrowia. Nakładki zostały wyposażone w trwały, ale elastyczny rdzeń, umożliwiający przesuwanie zębów, oraz dwie zewnętrzne, elastyczne warstwy, dbające o komfort noszenia nakładek.

Szczegóły dotyczące materiału podaje też Invisalign. Nakładki producenta są wykonane z mocnego, termoplastycznego materiału, który został opracowany specjalnie na potrzeby systemu Invisalign. Materiał został dostosowany do wszelkich norm.

Szczegóły dotyczące materiału podaje również Pro smile. Producent zapewnia, że nakładki się nie odkształcają oraz nie zawierają BPS. Posiadają certyfikat FDA oraz ISO 9001-2008.

Retencja - czy to naprawdę konieczne?

Nie każdy pacjent, który podejmuje się prostowania zębów, wie o retencji. To duży błąd i warto, żeby producent nakładek ortodontycznych poinformował, na czym ona polega.

Retencja - najprościej mówiąc - to ostatni etap leczenia ortodontycznego. Ostatni, ale kluczowy do zachowania swojego nowego, pięknego uśmiechu na zawsze. Tkanki przyzębia, czyli tkanki otaczające ząb, destabilizują się podczas leczenia ortodontycznego, przez co potrzebują czasu na przebudowę. W tym czasie zęby muszą pozostać na tym samym miejscu, na którym znajdowały się na ostatnim etapie leczenia, przeciwnym razie zaczną wracać do poprzedniego układu.

Retencję możemy zastosować na dwa sposoby: w formie nakładek retencyjnych lub stałego drucika. Tutaj przeczytasz więcej o retencji.

Niektórzy producenci nakładek ortodontycznych mają w swojej ofercie również nakładki retencyjne. Czasem dostaniemy je w pakiecie razem z nakładkami ortodontycznymi, innym razem producent oferuje lepszą cenę za leczenie, jednak za retencję musimy dopłacić dodatkowo.

Wśród porównywanych ofert, Eazy bite, Pro smile oraz Hello Smile (część pakietów) oferuje bezpłatne nakładki retencyjne dodawane do zestawu. W DR SMILE retencję możemy dokupić osobno - w takiej formie, jaka nam bardziej odpowiada. Nakładki retencyjne będą kosztować nas 445 zł za jeden łuk lub 890 za oba łuki. Z kolei drucik retencyjny, który przytrzyma zęby na miejscu całe życie, kosztuje 1499 zł za jeden łuk lub 1999 za oba. Kwotę można też rozłożyć na raty - wtedy zapłacimy już tylko 153 zł miesięcznie!

Obietnica satysfakcji - co, jeśli nie osiągnę wymarzonego uśmiechu?

Leczenie nakładkami ortodontycznymi, oprócz krótszego czasu i dyskrecji, ma jeszcze jedną przewagę nad stałym aparatem - pozwala precyzyjnie przewidzieć efekt. Wybierając producenta wykonującego skany 3D, po stworzeniu planu leczenia możemy na własne oczy zobaczyć, jak z czasem będzie zmieniał się nasz uśmiech, aż do ostatniej nakładki.

Co jednak, gdy nasze zęby okażą się bardziej oporne na prostowanie lub z jakiegoś powodu nie osiągniemy dokładnie takiego efektu, jaki był zakładany na początku? Wtedy z pomocą przychodzi obietnica satysfakcji, jednak nie każdy producent ją oferuje. Na czym to dokładnie polega?

DR SMILE mówi jasno o obietnicy satysfakcji: mimo wyleczenia ponad 50 000 pacjentów czasem zdarza się, że nie udaje się osiągnąć zamierzonego efektu w określonym w planie leczenia czasie. Wtedy pacjent może skorzystać właśnie z obietnicy satysfakcji, czyli kontynuacji leczenia, finansowanej w 100% przez DR SMILE. Aby z niej skorzystać, pacjent w trakcie leczenia musi udostępniać zdjęcie uśmiechu w aplikacji DR SMILE co 7 dni oraz nosić nakładki sumiennie przez 22 godziny na dobę.

Pro smile również daje obietnicę na uzyskanie efektu końcowego zgodnego z planem leczenia. Aby z niej skorzystać, pacjent musi przestrzegać podobnych zaleceń - nosić nakładki przez 22 godziny na dobę oraz wysyłać zdjęcie uśmiechu do stomatologa co 14 dni.

Kontynuację leczenia zepewnia też Invisalign. Tutaj otrzymujemy dodatkowe 7 nakładek zawarte w cenie leczenia lub nawet nielimitowaną liczbę nakładek - w zależności od planu, który wcześniej wybraliśmy.

Porównanie konkurencji DR SMILE

And the winner is…

DR SMILE czy Invisalign, Hello smile czy Eazy bite? Wybór konkretnego producenta nakładek ortodontycznych nie jest najprostszy - każdy z nich oferuje w końcu podobny system leczenia i chce pomóc nam odmienić nasz uśmiech.

Pamiętaj, by przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie porównać oferty, przeczytać opinie o DR SMILE i innych producentach czy zapytać o zdanie znajomych. Ostatecznie pozostaje już tylko rozpoczęcie leczenia i oczekiwanie na nowy, wyjątkowy uśmiech w odbiciu lustra!

Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Zostań partnerem
 • Kariera
 • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
 • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 9:00-17:30)
 • [email protected]
 • Blog
 • Zniżka studencka
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE