DrSmile logo

Krzywe zęby u dorosłych

HJM 69690

Wiele dorosłych osób cierpi na wady zgryzu. Czasami dzieje się tak nawet, mimo że w młodości nosiły aparaty ortodontyczne. Niestety wtórne nabywanie wad zgryzu po aparacie nie należy do rzadkości. Dorośli często odrzucają możliwość zakładania aparatu stałego. DrSmile oferuje przezroczyste nakładki ortodontyczne - zwane również alignerami - najnowocześniejszą formę korekcji zębów. Proste zęby są z nimi możliwe do osiągnięcia w każdym wieku.

Jakie wady zgryzu rozróżniamy?

O wadzie zgryzu mówimy, gdy ustawienie jednego lub kilku zębów w szczęce górnej lub w żuchwie nie jest prawidłowe. Nieprawidłowe ustawienie może mieć formę wychylenia z łuku zębowego lub rotacji. Wady zgryzu są niekorzystne ze względów estetycznych oraz mają negatywne skutki zdrowotne. Częste wady zgryzu to:

Zahnfehlstellung Überbiss

Tyłozgryz

Jeśli szczęka górna jest zbyt duża w stosunku do żuchwy, lub żuchwa jest zbyt mała w stounku do szczęki górnej, to żuchwa sprawia wrażenie cofniętej i pomiędzy górnymi i dolnymi siekaczami istnieje wyraźna odległość. Przy prawidłowym zgryzie odległość pomiędzy siekaczami górnymi i dolnymi wynosi ok. dwóch milimetrów.

Przodozgryz

Dolne zęby są wysunięte dalej niż górne. W rezultacie podbródek jest wysunięty i odnosi się wrażenie, że górna szczęka jest cofnięta. Ta wada zgryzu jest często uwarunkowana genetycznie.

kreuzbiss-100

Zgryz krzyżowy

Przy zgryzie krzyżowym zęby tylne nie kontaktują się prawidłowo. W szczęce górnej są one przechylone do wewnątrz lub w szczęce dolnej wychylone na zewnątrz. Zgryz krzyżowy może być jednostronny lub obustronny.

engstand

Stłoczenie

Zbyt wąska szczęka lub wąskie łuki zębowe prowadzą do problemów z przestrzenią, które skutkują stłoczeniem zębów lub brakiem miejsca na zęby, które jeszcze się nie wyrosły. Jeśli zęby są stłoczone, trudniej jest je czyścić.

Zahnfehlstellung Lückenstand

Szparowatość

Jeśli zęby są zbyt małe lub istnieją braki w uzębieniu, ale także w przypadku, kiedy szczęka jest zbyt szeroka, mogą pojawić się nieestetyczne szpary między zębami. Szpary występują najczęściej pomiędzy siekaczami w górnej szczęce (diastema).

Zahnfehlstellung Kopfbiss

Zgryz prosty

W przypadku zgryzu prostego siekacze górne i dolne stykają się ze sobą brzegami siecznymi. W rezultacie zęby ścierają się, co niekorzystnie wpływa na ich zdolność gryzienia.

Zahnfehlstellung Tiefbiss

Zgryz głęboki

Przy prawidłowym zgryzie, podczas zagryzania siekacze górne pokrywają siekacze dolne na około dwa do trzech milimetrów. W przypadku zgryzu głębokiego siekacze górne kompletnie pokrywają siekacze dolne. Głęboki zgryz to silny tyłozgryz, w którym dolne siekacze dotykają lub nawet wgryzają się w błonę śluzową podniebienia.

bitecases offner biss

Zgryz otwarty

Jeżeli zęby przednie lub tylne nie kontaktują się ze sobą podczas zagryzania, to jest to tak zwany zgryz otwarty. Problem ten występuje głównie na przednim odcinku łuku zębowego, ale może też obejmować zęby tylne.

Jak powstają wady zgryzu?

Wady zgryzu mogą mieć przyczyny genetyczne lub być spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Często nawyki wieku dziecięcego mogą prowadzić do wad zgryzu. Do takich nawyków należą ssanie smoczka z językiem naciskającym na przednie zęby, bruksizm, ssanie kciuka lub gryzienie kredek. Wyrastające ósemki mogą być również powodować przemieszczanie się zębów u osób dorosłych. Zęby, które się obracają lub przemieszczają są częstym problemem nawet w wieku 35, 40 lub 50 lat.

dentist

Konsekwencje wad zgryzu

Krzywe zęby lub wady zgryzu mogą być przyczyną wielu problemów. Na przykład stłoczenia mogą mieć negatywny wpływ na higienę jamy ustnej, ponieważ przestrzeni między zębami nie można już czyścić nićmi dentystycznymi lub czyszczenie ich jest kłopotliwe. Może to powodować stany zapalne dziąseł lub próchnicę.

Tyłozgryz u dorosłych może utrudniać gryzienie. Ponadto siekacze nie są wystarczająco płukane śliną, co zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy. Tyłozgryz ma również silny wpływ na wygląd profilu twarzy (""królicze zęby""). Dlatego też nie tylko dzieci, ale i dorośli powinni rozważyć leczenie tyłozgryzu.

W przypadku zgryzu krzyżowyego u osób dorosłych, może dojść do zaburzeń funkcji żucia i mowy. Ze względu na jednostronne obciążenie zarówno zęby, jak i staw skroniowo-żuchwowy mogą przedwcześnie ulec zużyciu. Leczenie zgryzu krzyżowego może zapobiec zużyciu i bólowi.

Tiefbiss vorher nachher Zahnschiene

Jak można zaradzić krzywym zębom?

Korekta źle ustawionych zębów zależy od rodzaju i złożoności problemu. Nie wszystkie wady zgryzu mogą być leczone tą samą metodą. Jeśli wyleczyć skomplikowane wady, najlepszym rozwiązaniem będzie aparat ortodontyczny lub szyna dentystyczna. Inne wady, np. tyłozgryz i przodozgryz wymagają wizyty u ortodonty. Specjalista musi ocenić, czy możliwe jest leczenie bez aparatu ortodontycznego lub z użyciem aparatu, czy też konieczna jest operacja.

Przezroczyste nakładki ortodontyczne DrSmile mogą być stosowane do leczenia zgryzu krzyżowego, stłoczenia, zgryzu prostego, szparowatości, zgryzu głębokiego i zgryzu otwartego. Dalsze szczegóły mogą Państwo omówić z naszymi ekspertami podczas bezpłatnej wizyty informacyjnej.

Zahnschiene oder Zahnspange?


Leczenie wad zgryzu u osób dorosłych bez aparatu stałego

Nakładki ortodontyczne są jedną z najbardziej dyskretnych form leczenia wad zgryzu u dorosłych. Dają one możliwość spełnienia marzenia o pięknych zębach nawet przy intensywnym życiu zawodowym. DrSmile specjalizuje się w najnowocześniejszej formie leczenia wad zgryzu i pomaga osiągnąć promienny uśmiech z niewidocznymi nakładkami. Alignery są noszone 22 godziny na dobę, można je zdjąć na czas jedzenia. Duży plus: Nakładki są praktycznie niewidoczne dla innych.


Alignery w leczeniu tyłozgryzu i zgryzu krzyżowego

W przypadku leczenia tyłozgryzu u osób dorosłych, należy skonsultować się z ortodontą, aby dowiedzieć się, jakie są dostępne metody leczenia. Specjalista określi, czy alignery są odpowiednym rozwiązaniem lub czy potrzebujesz innej metody leczenia.

DrSmile może pomóc w korygowaniu innych wad zgryzu, na przykład zgryzu krzyżowego, zgryzu prostego i zgryzu otwartego. Podczas bezpłatnej wizyty informacyjnej nasi eksperci udzielą Państwu profesjonalnych porad na temat rezultatów, jakie można osiągnąć za pomocą nakładek ortodontycznych i jakie wady zgryzu można wyleczyć.

Koszty leczenia wad zgryzu za pomocą nakładek ortodontycznych

Koszt leczenia zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu. W DrSmile istnieją trzy kategorie cenowe. W przypadku małej wady zgryzu koszt nakładek wynosi 6,790 zł. Cena za leczenie średnich wad zgryzu to 9,090 zł, a za leczenie ciężkich wad zgryzu to 11,390 zł.

Czy ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty leczenia?

Niestety, kasy chorych w Niemczech nie pokrywają kosztów leczenia ortodontycznego dla dorosłych. Przezroczyste nakładki ortodontyczne muszą być zatem sfinansowane przez samego pacjenta.

Nakładki ortodontyczne DrSmile - O nas

Oferujemy Państwu alternatywę dla aparatów stałych i ruchomych. Nasze przezroczyste nakładki ortodontyczne doskonale nadają się dla osób dorosłych, ponieważ można je komfortowo i dyskretnie nosić w życiu zawodowym i prywatnym. Leczenie trwa tylko kilka miesięcy, w zależności od sytuacji wyjściowej.

Z DrSmile nie ma żadnych ukrytych kosztów. Oznacza to, że koszty nakładek są jasno przedstawione i ustalone na samym początku. Koszty leczenia zależą od stopnia skomplikowania wady zgryzu pacjenta. Rozróżnia się lekkie, średnie i ciężkie wady zgryzu. Niewidoczne nakładki ortodontyczne do lekkich wad zgryzu są dostępne już od 148 zł miesięcznie. Koszty ewentualnego leczenia uzupełniającego ponosi DrSmile.

Przekonaj się do swojego idealnego uśmiechu.

Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
NASZE NAKŁADKIarrow
KONTAKTarrow
  • +49 1573 5986644
  • customer@drsmile.pl
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon

©2021 DrSmile