DrSmile logo

Okres noszenia naszych aparatów DrSmile

Jeśli zależy Ci, aby uzyskać idealne efekty dla Twoich zębów, warto przestrzegać zalecanego czasu noszenia nakładek i nosić je tak często, jak to możliwe. To znaczy, że należy nosićnakładki ortodontyczne w ciągu dnia oraz w nocy. Instrukcję poprawnego noszenia oraz rekomendowaną metodę leczenia możesz otrzymać w każdej chwili w formie indywidualnego planu leczenia.

Przezroczyste nakładki ortodontyczne DrSmile

Jak długo i ile razy dziennie należy nosić nakładki?

Aby zapewnić sobie idealny uśmiech na zakończenie kuracji, noś aparat ortodontyczny do 22 godzin dziennie. Przed jedzeniem lub piciem należy wyjąć nakładki. Poza tym pamiętaj o regularnym myciu nakładek, aby zapewnić sobie optymalną higienę jamy ustnej. Aby sprawdzić, jakich postępów dokonują Twoje zęby podczas leczenia, warto co tydzień robić zdjęcia, które łatwo załadujesz za pomocą aplikacji mobilnej DrSmile.  Dzięki temu możesz precyzyjnie podążać za każdą zmianą.

Czas noszenia: w ciągu dnia i w nocy

Nosisz przezroczyste nakładki 22 godziny dziennie – to znaczy w ciągu dnia i w nocy – oraz wymieniasz je co 14 dni. Twoje zęby będą się dzięki temu stopniowo ustawiać do przewidywanej pozycji. Nakładek ortodontycznych DrSmile nie należy mylić z nakładkami lub aparatami, które zapobiegają zgrzytaniu zębów podczas snu.

Ogólny czas noszenia nakładek

Dla idealnego uśmiechu na zakończenie kuracji warto nosić nakładki około 22 godzin dziennie. Docelowo zdejmujemy nakładki ortodontyczne wyłącznie przed myciem zębów, jedzeniem lub piciem barwiących napojów. W wyjątkowych przypadkach można też indywidualnie ustalić krótszy okres noszenia, jeśli jest to uzasadnione z perspektywy medycznej.

Jak często masz wymieniać swoje nakładki Clear Aligner?

Pojedyncze nakładki ortodontyczne nosisz z reguły przez dwa tygodnie. Okres noszenia może w pojedynczych przypadkach ulec zmianie, zależy to od tego, czy leczenie przynosi skutki i jakie robisz postępy. Wszystkie kroki możesz indywidualnie skonsultować z ekspertką lub ekspertem*. Otrzymasz konieczną i dopasowaną do Twojej wady zgryzu ilość nakładek ortodontycznych, które wymienisz samodzielnie po konsultacji ze specjalistką lub specjalistą. W ten sposób korekta Twojego zgryzu obserwowana jest bezpośrednio przez ekspertkę lub eksperta oraz za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak długo trwa proces wykonania nakładek ortodontycznych?

Na podstawie trójwymiarowej symulacji wykonana zostaje potrzebna ilość par nakładek, które w przeciągu kilku tygodni zostają do Ciebie dostarczone. 

Ile nakładek ortodontycznych otrzymasz?

Zanim rozpoczniesz kurację za pomocą nakładek aligner, przeprowadzone zostaje dokładne badanie Twojej wady zgryzu. Na badanie składa się wykonanie prześwietleń, zdjęć oraz odcisków zębów.  Partnerskie gabinety dentystyczne DrSmile wykorzystują do tego celu technologię cyfrową 3D, aby zaplanować każdy szczegół. Dzięki temu możemy zapewnić podstawę do wykonania perfekcyjnej i skutecznej formy nakładek oraz stworzyć indywidualne nakładki ortodontyczne. Dzięki nim możesz bez powikłań skorygować skutecznie wadę zgryzu. Ilość alignerów zależy od danej wady zgryzu oraz wynikającego z niej okresu leczenia.

Box 22 05 DRSMILE-PRODUCT8586 1

Przebieg leczenia

Jak tylko testy wstępne wykażą, że nasze leczenie clear aligner jest dla Ciebie odpowiednią metodą, umawiasz się na wizytę w partnerskim gabinecie dentystycznym DrSmile.  Twoja doradczyni lub doradca DrSmile przeprowadzi Cię przez ten proces i zawsze osobiście odpowie na wszelkie pytania dotyczące leczenia.

Podczas Twojej wizyty w gabinecie partnerskim DrSmile możesz liczyć na szczegółową konsultację oraz badanie przeprowadzone przez wykwalifikowanych fachowców.   Za pomocą nowoczesnego skanera 3D Twoje zęby zostaną precyzyjnie wymierzone, a Twoje życzenia dotyczące idealnego uśmiechu omówione na miejscu. Wizyta jest darmowa i niewiążąca.

Aby uzyskać wrażenie wizualne efektu końcowego po zakończonym leczeniu Twojego zgryzu, wykonujemy dla Ciebie symulację ustawienia zębów przed i po. Otrzymasz ją około dwóch tygodni po wizycie wraz z indywidualnym planem leczenia. Zawiera on poza tym wszelkie informacje dotyczące okresu leczenia oraz ceny. Dopiero po zatwierdzeniu przez Ciebie tego planu, rozpoczyna się leczenie.

Poza Twoją osobistą doradczynią bądź doradcą DrSmile, nasza aplikacja mobilna pomaga Ci przez całą dobę dokumentować Twoje postępy oraz wyjaśnić ewentualne pytania. Przypomina Ci o konieczności wymiany Twoich nakładek oraz regularnego wysyłania zdjęć Twoich zębów do naszych ekspertek i ekspertów DrSmile.  Wizyty w partnerskiej gabinecie dentystycznym DrSmile są konieczne tylko w przypadku dolegliwości.

Jak długo trwa leczenie nakładkami ortodontycznymi DrSmile?

Drobne wady zgryzu można z reguły skorygować w przeciągu około sześciu miesięcy. W poszczególnych przypadkach oraz w razie poważnych wad leczenie może potrwać dłużej. W zasadzie okres leczenia zbliżony jest do typowego leczenia ortodontycznego, często jest nawet krótszy. Nie możesz się doczekać, by zobaczyć swoje postępy? Chcesz wymienić aligner lub załadować nowe zdjęcia - z nami wszystko masz pod ręką. Ponadto gwarantujemy Ci leczenie wykraczające poza plan na nasz koszt, aby uzyskać efekty, których oczekujesz.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DrSmile można znaleźć już w 3 polskich miastach. Jesteśmy obecni w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


 • DrSmile® Kraków
 • DrSmile® Szczecin
 • DrSmile® Warszawa
 • DrSmile® Warszawa Służew
 • DrSmile® Warszawa Wola
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Zostań partnerem
 • +48 732 080 141 (Pon.-Pt. 9:00-18:00)
 • customer@drsmile.pl
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2021 DrSmile