DrSmile logo

W ten sposób czyścisz i dbasz o swoją nakładkę

Nakładkę nosisz w dzień i w nocy Aby zapewnić skuteczność i trwałość przezroczystej nakładki, musisz o nią dbać. Przekażemy Ci pomocne wskazówki i wyjaśnimy, dlaczego rozwiązania domowe nie nadają się do czyszczenia nakładki.

natron

Pielęgnacja zaczyna się od higieny jamy ustnej

Higiena odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej i noszenie nakładki. Ponieważ w najlepszym przypadku nosisz nakładkę przez 20–22 godziny dziennie i wyjmujesz ją tylko po to, aby jeść oraz pić słodkie i gorące napoje, upewnij się, że w jamie ustnej jest jak najmniej bakterii.

Prawidłowe wkładanie nakładki

1. Zawsze dokładnie umyj ręce mydłem i wodą przed włożeniem nakładki.

2. Dokładnie umyj zęby i użyj nici dentystycznej. Jest to szczególnie ważne po jedzeniu. Jeśli nie możesz umyć zębów, energicznie przepłucz usta wodą, aby usunąć resztki jedzenia.

3. Ostrożnie wyjmij nakładkę z pudełka i włóż każdą nakładkę pojedynczo.

4. Delikatnie sprawdź palcem, czy jest prawidłowo osadzona. Bardzo ważne jest, aby nie ustawiać nakładki we właściwej pozycji poprzez zaciskanie zębów. To mogłoby ją uszkodzić.

Pamiętaj podczas wyjmowania

Aby nie zniszczyć nakładek, należy je wyjmować tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne, na przykład podczas jedzenia lub mycia zębów. Przed zdjęciem należy oczywiście dokładnie umyć ręce. Do usuwania nakładek używaj opuszków palców, a nie ostrych przedmiotów. Po zdjęciu nakładek opłucz je zimną lub letnią wodą. Nie używaj gorącej wody, gdyż może to spowodować uszkodzenie materiału. Po umyciu nakładki możesz przechowywać w czystym pudełku do czasu ponownego użycia.

Prawidłowe czyszczenie nakładki jest łatwe

Oprócz czyszczenia pomiędzy jej wkładaniem i wyjmowaniem, bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja rano. Każdy dzień zaczynasz ze świeżym oddechem i nie dajesz bakteriom szans. W internecie krąży wiele wskazówek dotyczących czyszczenia nakładek przy użyciu szerokiej gamy domowych zabiegów. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie należy ich stosować. Zamiast tego pokażemy Ci, jak prawidłowo dbać o nakładkę, co jest znacznie łatwiejsze niż myślisz. Codzienna pielęgnacja szczoteczką i łagodną pastą do zębów

Do codziennej pielęgnacji wystarczy dokładne umycie nakładki miękką szczoteczką i łagodną pastą do zębów, a następnie wypłukanie pod zimną lub letnią wodą. To najlepszy sposób, aby dokładnie wyczyścić nakładkę bez jej uszkodzenia.

Soda, proszek do pieczenia, ocet itp.: domowe środki czystości i inne środki czyszczące nie nadają się do stosowania

Domowe środki mają zastosowanie w wielu dziedzinach, ale nie w przypadku nakładek. Choć nakładki są na tyle mocne, że mogą przesuwać zęby, to są one nadal wrażliwe i mogą zostać uszkodzone przez niewłaściwą obsługę i pielęgnację. W szczególności stosowanie niewłaściwych roztworów czyszczących może prowadzić do zmatowienia tworzywa sztucznego. Przez to przezroczyste nakładki stają się bardziej widoczne, czego oczywiście chcemy uniknąć.

Jak często należy czyścić nakładki?

Codziennie rano i wieczorem nakładkę należy dokładnie wyczyścić pastą i szczoteczką do zębów. Poza tym zależy to od tego, jak często wyjmujesz nakładkę. Po wyjęciu przepłucz krótko wodą. Pozwoli to zachować jakość nakładki i pozbyć się bakterii, które są niebezpieczne dla jamy ustnej.

Unikaj przebarwień nakładki

Należy dbać o przezroczystą nakładkę tak, aby pozostała niewidoczna.

Wskazówki, jak zapobiegać przebarwieniom nakładki

Aby uniknąć przebarwień nakładki, należy wstrzymać się od spożywania nikotyny, kawy i herbaty. Kwaśne pokarmy i soki owocowe również mogą powodować przebarwienia, a nawet naruszyć materiał nakładki.

Czyszczenie odbarwionej nakładki

Aby wyczyścić pożółkłe nakładki, należy się starannie przyłożyć. Jeśli czyszczenie pastą do zębów lub mydłem nie przynosi efektów, należy wymienić nakładkę.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DrSmile można znaleźć już w 6 polskich miastach

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


 • DrSmile® Gdańsk Śródmieście
 • DrSmile® Gdańsk Suchanino
 • DrSmile® Gdynia Śródmieście
 • DrSmile® Kraków
 • DrSmile® Szczecin
 • DrSmile® Warszawa
 • DrSmile® Warszawa Służew
 • DrSmile® Warszawa Wola
 • DrSmile® Wrocław Śródmieście
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Placówkiarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2021 DrSmile