DrSmile logo

IPR: Miejsce dla swobodnego uśmiechu

Międzyzębowa redukcja szkliwa (IPR) pozwala uzyskać przestrzeń do przemieszczenia zębów, zapewniając Ci swobodny uśmiech.

Anisa-Testimonial-smile-LP

Co to jest IPR?

Wcześniej skrót IPR oznaczał proces naturalny: ścieranie się szkliwa wskutek żucia. Ponieważ dzisiaj jemy głównie miękkie potrawy, naturalny proces IPR prawie nie zachodzi. Aby zapewnić zębom dostateczną przestrzeń do naturalnego przemieszczania się, dzisiejsi dentyści wykonują IPR ręcznie poprzez delikatne usuwanie nadmiaru szkliwa.Jak dokładnie przebiega IPR?

Zabieg IPR trwa maksymalnie 45 minut i na ogół jest całkowicie bezbolesny.
 

1. Przygotowanie

Na życzenie można otrzymać na początku znieczulenie miejscowe. 

2. Szlifowanie

Za pomocą środków ściernych z diamentem usuwa się nadmiar szkliwa w miejscach, gdzie jest to potrzebne, aby zredukować szkliwo do pożądanej grubości (pomiędzy 0.2 a 0.6 mm redukcji).

3. Wykończenie

Szlifowane miejsca poleruje się, lakieruje i remineralizuje fluorkiem wgłębnym. Jeśli dziąsła szczypią, można podać działający miejscowo środek przeciwbólowy.

4. Proszę pamiętać

Po wizycie należy unikać napojów przez 30 minut, jedzenia przez godzinę i pokarmów zawierających laktozę przez 6 godzin. Dzięki temu głęboka fluoryzacja może działać optymalnie.

Kiedy wskazane jest IPR?

IPR dostarcza miejsca, by zęby wyglądały estetycznie i z medycznego punktu widzenia miały właściwe położenie. IPR uzupełnia leczenie nakładkami, gdy zęby nie mają miejsca, aby przyjąć właściwe położenie. Jeśli występuje stłoczenie, IPR pozwala często osiągnąć znacznie lepszy wynik.

Niezależnie od leczenia nakładkami IPR przeprowadza się wtedy, gdy zęby są tak blisko siebie, że wzajemnie wypychają się ze szczęki. IPR może mieć również korzystny wpływ na położenie i umocnienie w kości szczęki zębów, które w najgorszym wypadku mogłyby wypadać. Służy także profilaktyce parodontozy.

Zalety IPR

Wszystkie zalety międzyzębowej redukcji szkliwa w skrócie:

✓ więcej miejsca do optymalnego przemieszczania się zębów

✓ idealne warunki dla higieny zębów

✓ estetyczne ustawienie zębów, bez szpar, bez stłoczenia

Uzgodnienie terminu zabiegu IPR w gabinecie DrSmile

Czy i kiedy w ramach prostowania zębów należy przeprowadzić IPR, możesz sprawdzić w swoim planie leczenia, przysłanym przez nas pocztą elektroniczną. Jeśli plan leczenia zaginął w Twojej skrzynce mailowej, chętnie pomożemy poprzez chat bezpośrednio w aplikacji. Na zabieg w gabinecie partnerskim DrSmile należy umawiać się trzy do czterech tygodni naprzód.

Na zabieg IPR proszę koniecznie przynieść ze sobą obecnie noszoną i kolejną parę nakładek. Bez nakładek przeprowadzenie IPR nie jest możliwe.

Przykład: Jeśli zabieg IPR ma się odbyć w tygodniu etapu 7, należy przynieść ze sobą parę nakładek przewidzianą na etap 7 oraz przewidzianą na etap 8. Numeracja etapów jest podana na etykiecie torebek z nakładkami.

Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Placówkiarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon

©2022 DR SMILE