DrSmile logo

Nieprawidłowe ustawienie zębów: zgryz głęboki

Przyczyny, konsekwencje i leczenie nieprawidłowego ustawienia zębów

Nieprawidłowe ustawienie zębów: zgryz głęboki

Zgryz głęboki jest jedną z najczęściej występujących nieprawidłowości w ustawieniu zębów oraz może prowadzić do poważnych problemów i zaburzeń. Zgryz głęboki objawia się przesunięciem górnego rzędu zębów przed lub za dolny rząd zębów. Konieczna może być korekta zębów na przykład przy użyciu nakładki lub aparatu ortodontycznego. Aby skorygować źle ustawione zęby i zapobiec uszkodzeniu szczęki, dziąseł lub samych zębów, na zęby nakładana jest przezroczysta nakładka. Działa jak zabezpieczenie, a także środek korygujący zgryz głęboki. W DrSmile zajęliśmy się leczeniem nieprawidłowego ustawienia szczęk i zębów, w tym wady zwanej zgryzem głębokim, za pomocą niedrogich nakładek. Zaleta: nasze przezroczyste nakładki są prawie niewidoczne w porównaniu z tradycyjnymi aparatami stałymi i można je zdjąć.

Przyczyny zgryzu głębokiego

Nieprawidłowe ustawienie zębów: zgryz głęboki

Zgryz głęboki, podobnie jak zgryz głęboki z cofnięciem siekaczy górnych, w większości przypadków ma podłoże genetyczne i jest zwykle widoczny w młodym wieku. Leczenie takiego nieprawidłowego ustawienia zębów jest zatem zalecane również w przypadku dzieci, ponieważ ich zęby i szczęki są łatwiejsze do ustawienia. Zarówno zgryz głęboki, jak i głęboki z cofniętymi siekaczami górnymi kojarzone są zwykle z nagryzem pionowym, co oznacza, że korekta skrzywienia zębów jest przydatna nie tylko z medycznego punktu widzenia, lecz także ze względów estetycznych.

Konsekwencje zgryzu głębokiego

Głęboki zgryz może mieć dalekosiężne konsekwencje: z powodu nieprawidłowego ustawienia zębów i żuchwy istnieją punkty styku między dziąsłami i zębami. Dlatego często objawem jest zapalenie dziąseł. Kolejnymi konsekwencjami zgryzu głębokiego są bóle mięśni szczęki oraz, w rzadkich przypadkach, problemy z żuciem i oddychaniem. W ciężkich przypadkach nieprawidłowe ustawienie szczęki może prowadzić do próchnicy i chorób przyzębia, ponieważ podczas zaciskania następuje silny kontakt między zębami. Może to mieć wpływ na szkliwo. Dla wielu osób cierpiących na tę wadę ważną rolę odgrywają aspekty estetyczne, ponieważ zgryz głęboki często skutkuje „wypukłymi zębami” i tzw. uciekającą brodą.

Leczenie zgryzu głębokiego: niewidoczne nakładki czy aparat stały?

W DrSmile oferujemy prostowanie zgryzu głębokiego zatwierdzone przez ekspertów w dziedzinie stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji. Po bezpłatnej wizycie informacyjnej ze skanem 3D zostanie opracowany indywidualny plan leczenia z użyciem naszych przezroczystych nakładek, zwanych również „Invisible Aligners”, a wszystko zostanie wygodnie dostarczone do Ciebie w domu. Jeśli wada zgryzu jest bardzo widoczna, a oprócz zębów obejmuje również szczękę, konieczna może być operacja.

Zalety nakładek DrSmile

Zaletą nakładek w porównaniu z leczeniem tradycyjnymi aparatami stałymi jest przede wszystkim wygląd i przydatność podczas codziennego użytku. Ponieważ nasze nakładki są przezroczyste, możesz je nosić niezauważone w pracy lub podczas codziennych czynności. Nakładki można łatwo zdjąć i nie powodują problemów podczas jedzenia. Ponadto nakładki na zęby nie są szkodliwe dla higieny jamy ustnej, ponieważ w przeciwieństwie do aparatów stałych nie powodują uszkodzeń spowodowanych przez zamki lub druty.

Koszty prostowania zębów nakładkami DrSmile 

Przygotowaliśmy odpowiedni wariant do każdego prostowania zębów. Nasi pracownicy chętnie pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Do wyboru jest płatność ratalna lub jednorazowa, aby wszystko szybko załatwić.

Leczenie u dzieci

Ponieważ głowa i szczęka u dzieci nadal rosną, podczas leczenia zgryzu głębokiego wzrost górnej szczęki jest zahamowany lub wzrost żuchwy jest przyspieszany. Jeżeli dziecko nadal ma zęby mleczne, używa się ruchomych aparatów ortodontycznych.

Czas i przebieg korekty zębów przy użyciu nakładek DrSmile

Czas leczenia zgryzu głębokiego zawsze zależy w dużej mierze od stopnia nasilenia wady, co utrudnia dokładne określenie czasu trwania leczenia. Leczenie nieprawidłowego ustawienia zębów w DrSmile zawsze przebiega według schematu opracowanego przez ekspertów. Po bezpłatnej wizycie informacyjnej ze skanem 3D w jednym z naszych gabinetów partnerskich DrSmile, zostanie stworzony indywidualny model 3D Twojej szczęki. Na podstawie tego modelu nasi eksperci tworzą indywidualny plan leczenia na podstawie którego produkowane są nakładki. Następnie przesyłane są one do domu gdzie można rozpocząć leczenie. Każdą z tych nakładek (dla dolnej i górnej szczęki) należy nosić każdego dnia przez mniej więcej 22 godziny. Nakładki są wymieniane co 14 dni. Zęby przesuwane są stopniowo, aż zajmą wybraną pozycję.

Inne nieprawidłowe ustawienia zgryzu

W DrSmile pomożemy Ci ze wszystkimi rodzajami wad zębów lub szczęki, abyś mógł cieszyć się idealnym uśmiechem. 

Niezależnie od tego, czy masz problem ze zgryzem krzyżowym, stłoczeniem lub zgryzem otwartym – wspólnie z naszymi ekspertami przygotujemy idealny plan leczenia i ustawimy Twoje zęby w prawidłowej pozycji. Dowiedz się więcej o naszych ofertach leczenia i umów się na spotkanie z jednym z naszych pracowników DrSmile.

Ready

steady

smile

 • DrSmile® Gdańsk Śródmieście
 • DrSmile® Gdańsk Suchanino
 • DrSmile® Gdynia Śródmieście
 • DrSmile® Katowice Bogucice
 • DrSmile® Kraków
 • DrSmile® Kraków Prądnik
 • DrSmile® Łódź
 • DrSmile® Poznań Ogrody
 • DrSmile® Szczecin
 • DrSmile® Warszawa
 • DrSmile® Warszawa Mokotów
 • DrSmile® Warszawa Służew
 • DrSmile® Warszawa Wola
 • DrSmile® Wrocław Fabryczna
 • DrSmile® Wrocław Śródmieście
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Placówkiarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE