Wygraj leczenie nakładkami już teraz —

Kliknij tutaj
DrSmile logo

Promienne białe zęby dzięki wybielaniu w domu

Wybielanie zębów jest drogie, szkodliwe dla zębów i możliwe tylko u dentysty*? Nieprawda! Nie musisz mieć żółtych zębów.

 • Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny. Aktualnie DrSmile nie oferuje (jeszcze) takiego leczenia.

DrSmile: Dein perfektes Lächeln mit einer Zahnschiene

Wybielanie zębów w gabinecie a w domu

Przez długi czas wybielanie zębów przez dentystów było jedynym sposobem na uzyskanie profesjonalnie białych zębów. W międzyczasie istnieją jednak również wybielacze do użytku domowego, które w wielu przypadkach są znacznie tańsze. Ale uwaga: nie każdy zestaw do domowego wybielania zębów spełnia swoje obietnice. Zwróć uwagę, zwłaszcza w Internecie, na renomowanych dostawców, tak aby nie narażać swoje zdrowie zębów.

Aby wybielić zęby w domu, żel wybielający umieszcza się w nakładce i zwykle nosi się ją przez kilka godzin lub przez noc. Dostawcy medyczni udzielą Ci dokładnych instrukcji, jak to zrobić.

Środek do wybielania zębów z nadtlenkiem wodoru

Aby wybielić zęby, niezbędne są profesjonalne i bezpieczne produkty wybielające. Żel wybielający DrSmile zawiera nadtlenek karbamidu, który łatwo przenika przez powierzchnię zęba. Ciemne pigmenty są tam rozbijane, a zęby natychmiast wydają się znacznie jaśniejsze. Jeśli chcesz kupić żel wybielający, zwróć szczególną uwagę na stężenie środka wybielającego. Ponieważ jest to kluczowe dla wyniku wybielania zębów. Ponadto istotną rolę odgrywa czas trwania aplikacji. Jeśli masz mocno przebarwione zęby, konieczne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów.

Jak szkodliwe jest wybielanie zębów?

W międzyczasie kilka badań przyjrzało się kwestii, czy wybielanie zębów jest niebezpieczne, czy nie. W zasadzie potwierdzone jest, że wybielanie nie jest szkodliwe dla zębów. Jednakże, jeśli stosuje się również światło UV, istnieją badania, które dowodzą czegoś przeciwnego. Mówi się, że wybielanie promieniami UV jest szkodliwe, ponieważ zęby są po nim bardziej wrażliwe, a promienie UV mogą powodować podrażnienia skóry i oczu. To, czy wybielanie zębów przez dentystów jest szkodliwe dla szkliwa, zależy od rodzaju wybielania zębów.

Niemniej jednak, wybielanie zębów wiąże się z ryzykiem, o którym należy poinformować lekarza prowadzącego. Na przykład, nadwrażliwość zębów i dziąseł może wystąpić w trakcie i po leczeniu. Przeciwwskazaniem może być również ciąża, cukrzyca lub przyjmowanie leków.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

W zależności od tego, jakie wybielanie chcesz przeprowadzić i czy robisz to w gabinecie stomatologicznym czy w domu, koszty wybielania mogą się bardzo różnić. Koszty wybielania zębów u dentysty mogą wynosić około 800 zł, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi światło UV. Koszt wybielania zębów w domu jest znacznie niższy, ponieważ wielu dostawców sprzedaje tylko żel wybielający o niskim stężeniu. Dlatego wybielanie jest często oferowane w niskiej cenie.

Proste zęby z alignerem

Jak często trzeba wybielać, aż do uzyskania pierwszych widocznych rezultatów?

Zestaw do domowego wybielania zębów zawiera 3 strzykawki z żelem wybielającym oraz dwie tacki. Szynę zakłada się na noc i już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć wyraźnie bielsze zęby. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od przebarwień zębów oraz pożądanego efektu. Należy pamiętać, że wybielanie może sprawić, że zęby będą bardziej wrażliwe przez krótki czas. Można więc robić przerwy i kontynuować pracę po ustąpieniu wrażliwości.

Doświadczenie w wybielaniu

Doświadczenie z wybielaniem zębów w DrSmile jest konsekwentnie pozytywne. Aby uniknąć negatywnych doświadczeń z wybielaniem, radzimy wcześniej wyjaśnić wszystkie pytania z naszymi ekspertami partnerskimi. Wybielanie zębów w domu z jednoczesną terapią nakładkami przekonało już wielu klientów. Dzięki temu uzyskuje się nie tylko piękne i proste, ale również białe zęby. Ciesz się na swój nowy, jasny, biały uśmiech!

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Wybielanie zębów jest szybkim sposobem, aby uzyskać swój najlepszy uśmiech. Jednak w niektórych przypadkach, wybielanie zębów w domu nie tylko sprawia, że zęby są bielsze, ale może również zwiększyć wrażliwość zębów Fakt, że ból pojawia się podczas wybielania jest raczej rzadki, niemniej jednak mogą być one bardziej wrażliwe na ciepło i/lub zimno. Efekt ten zwykle ustępuje po krótkim czasie.

Jeśli poczujesz ból podczas wybielania zębów, natychmiast przerwij zabieg! 

Skonsultuj się z naszymi ekspertami i poinformuj ich, że doświadczyłeś bólu podczas procesu wybielania. Następnie poinformuje Państwa o dalszym postępowaniu.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DrSmile można znaleźć już w 3 polskich miastach. Jesteśmy obecni w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


 • DrSmile® Kraków
 • DrSmile® Szczecin
 • DrSmile® Warszawa
 • DrSmile® Warszawa Służew
 • DrSmile® Warszawa Wola
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Zostań partnerem
 • +48 732 080 141 (Pon.-Pt. 9:00-18:00)
 • customer@drsmile.pl
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2021 DrSmile