DrSmile logo

Profesjonalne wybielanie zębów w domu

White teeth

Masz dość swoich żółtych zębów? Na szczęście droga do idealnych, białych zębów jest łatwiejsza niż myślisz. Istnieje kilka metod wybielania zębów (bleaching), które w skrócie Ci tutaj przedstawimy:

Metody na białe zęby

Najpierw najważniejsze pytanie: jak uzyskać białe zęby? Istnieje kilka opcji, aby uzyskać bielsze zęby:

 • Profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa: najczęściej rozumie się przez to wybielanie promieniami UV. Ale również szyna do domu, w której wypełnia się żel wybielający, jest często oferowana przez dentystów.

 • Profesjonalne wybielanie w domu: Wybielanie zębów za pomocą wysoce skutecznych produktów medycznych jest również możliwe w zaciszu własnego domu. Z DrSmile Home Whitening będziesz miał znacznie bielsze zęby już po jednej aplikacji.

 • Produkty wybielające z drogerii i Internetu: są one słabiej skoncentrowane niż produkty lecznicze, ale zazwyczaj tańsze. Ponieważ nie są one testowanymi urządzeniami medycznymi, zęby mogą być narażone.

 • Domowe sposoby: od sody oczyszczonej po węgiel aktywny – w Internecie można znaleźć wiele porad dotyczących białych zębów. Ale uważaj: wiele domowych środków atakuje szkliwo zębów! Więcej na ten temat później.

Domowe środki lub wybielanie?

Wybielanie zębów nigdy nie było łatwiejsze niż obecnie. Oprócz dentystów, wszystkie większe sieci drogerii oferują produkty wybielające, dzięki którym można samodzielnie wybielić zęby. Dodatkowo Internet jest pełen domowych sposobów, które mają sprawić, że Twoje zęby będą bielsze. Należy tu jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ wiele „sekretnych porad" atakuje zęby i na dłuższą metę zagraża zdrowiu jamy ustnej. Dlatego najbezpieczniej jest wybielać zęby w porozumieniu z dentystą. Oprócz wybielania za pomocą promieni UV, oferowane są profesjonalne zestawy do wybielania zębów w domu. W ten sposób można kontrolować i delikatnie wybielać zęby również w domu.

Białe zęby od dentysty

Wybielanie zębów przez stomatologów to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na uzyskanie promiennie białego uśmiechu. DrSmile oferuje również wybielanie zębów w domu, które jest sprzedawane naszym pacjentom pod nadzorem stomatologicznym. Tak więc można uzyskać białe zęby nawet z aparatem ortodontycznym, ponieważ żel wybielający jest kompatybilny z alignerami i nie atakuje materiału. Do wybielania zębów DrSmile używa wyłącznie produktów medycznych, które delikatnie zapewniają profesjonalną biel.

Koszt kosmetycznego wybielania zębów

Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty kosztuje zwykle od 500 do 800 zł.

Domowe sposoby na naturalnie białe zęby

Na forach internetowych krążą niezliczone domowe środki na białe zęby, które jednak często nie uwzględniają zdrowia zębów. Dobrze znanym przykładem jest cytryna, która nie tylko wybiela zęby, ale także atakuje szkliwo dzięki swojemu kwasowi owocowemu. 

W przypadku codziennych przebarwień, takich jak plamy po kawie, herbacie i papierosach, istnieją specjalne pasty do zębów, które ponownie wygładzają powierzchnię zęba. Szkliwo może jednak zostać zaatakowane przez dużą ilość środków czyszczących. Dlatego takie pasty do zębów należy stosować tylko 1x - 2x w tygodniu. Białe zęby można uzyskać bez wybielania. Warto jednak wiedzieć, że pasta na białe zęby jest skuteczna tylko do pewnego momentu. 

Proszek do pieczenia: soda oczyszczona dla promiennego uśmiechu?

Aby uczynić zęby bielsze, soda oczyszczona i olej kokosowy są również uważane za sprawdzone środki domowe. Zastosowanie dla białych zębów z proszkiem do pieczenia jest następujące:  Sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia i sok z cytryny rozcieńczyć wodą i nałożyć na zęby. Czasami zalecane jest również użycie folii aluminiowej. Radzimy trzymać ręce z dala od takich rzeczy! 

Proszek do pieczenia ściera powierzchnię zęba, powodując ścieranie się jego struktury. Długotrwałe stosowanie powoduje nawet drobne pęknięcia w szkliwie zębów, w których mogą odkładać się nowe cząsteczki barwnika. Proszek do pieczenia jest zatem nieodpowiedni dla zębów, a nawet może być niebezpieczny!

Ssanie oleju za białe zęby

Aby uzyskać naturalnie białe zęby, ssanie oleju jest uważane za popularny środek domowy. Najczęściej stosuje się olej słonecznikowy, oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Olej jest wielokrotnie wciągany między zęby i żuty przez kilka minut. Mówi się, że olejek jako środek domowy ma działanie antybakteryjne, ale nie udowodniono jego działania wybielającego zęby. Pasty wykonane z oleju kokosowego i sody oczyszczonej nie są zalecane - z powodów wymienionych powyżej. Poza tym ssanie oleju może być stosowane bez żadnych skutków ubocznych.

Porady dotyczące białych zębów

 • Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa zdrowia zębów i uzyskania naturalnej bieli

 • Pasta do białych zębów może mieć działanie wspomagające w walce z codziennymi przebarwieniami - ale należy ją stosować tylko 1x - 2x w tygodniu ze względu na dużą zawartość środków czyszczących

 • Profesjonalne czyszczenie zębów sprawia, że zęby odzyskują blask i wydają się bielsze

 • Aby wybielić zęby w sposób trwały i delikatny, zalecamy profesjonalne wybielanie

 • Aby wybielić zęby w sposób trwały i delikatny, zalecamy profesjonalne wybielanie

Domowe wybielanie zębów: jak często?

Na co należy zwrócić uwagę podczas kosmetycznego wybielania zębów? Aby uzyskać pożądany kolor zębów, można powtórzyć proces wybielania kilka razy. Zęby mogą jednak stać się bardziej wrażliwe przez krótki czas. Dlatego należy ustalić z lekarzem, jak często można stosować żel wybielający.

Jak długo trwa wybielanie?

Przede wszystkim zależy to od metody. Czy miałaś/eś profesjonalne wybielanie zębów wykonane lub użyłeś produktu drogerii? Paski zazwyczaj rozjaśniają zęby tylko powierzchownie i dlatego szybciej ponownie ciemnieją. Dzięki profesjonalnej szynie z użyciem medycznego żelu wybielającego lub wybielaniu UV, możesz liczyć na piękne zęby nawet przez cztery lata. 

Aby zachować białe zęby, należy ograniczyć spożycie kawy, herbaty, czerwonego wina i papierosów.

Jak szkodliwe jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów zwykle nie jest problemem dla zdrowych zębów. Oddaj się jednak w profesjonalne ręce, aby zadbać o zdrowie zębów. Wybielanie zębów może być szkodliwe w przypadku niewłaściwych produktów lub nieprawidłowego stosowania! Wysoko skoncentrowane zestawy do wybielania zębów, które nie są zgłoszone jako wyroby medyczne, mogą mieć trwałe negatywne skutki. 

Do wybielania zębów, DrSmile wykorzystuje tylko długo sprawdzone, kontrolowane i zatwierdzone wyroby medyczne. Ich specjalna formuła zapobiega uszkodzeniu zęba, a nawet wydaje się utwardzać jego strukturę.

Gdzie można kupić profesjonalne wybielacze do zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów do domu można kupić u stomatologów w gabinecie lub w Internecie.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DR SMILE znajdziesz już w 14 polskich miastach

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE