DrSmile logo

Grillz: Odpicuj swoje zęby

Grillz – Accessoire für Zähne

Czy wiesz, że grillz (ang. grills) były już na topie lata temu? Na przykład Majowie osadzali kamienie szlachetne we wcześniej wywierconych otworach w zębach. A 2500 lat temu Fenicjanie jako pierwsi złocili cały zgryz Dziś grillz na zęby są szczególnie znane wśród fanów hip-hopu. Wielkie nazwiska, takie jak Rihanna, Travis Scott, Katy Perry, Ufo361, noszą je regularnie. Ze względu na ogromny sukces międzynarodowych i krajowych artystów hip-hopowych, biżuteria na zęby cieszy się rosnącą popularnością w Niemczech.

Które grillz są szczególnie popularne?

Dzięki grillz nie tylko ozdobisz zęby, lecz także podkreślisz swoja osobowość. W tym celu biżuteria na zęby dostępna jest w szerokiej gamie odmian i wzorów. Od kolorowych po błyszczące lub bardzo proste – do wyboru, do koloru. W zależności od tego, jak głęboko chcesz sięgnąć do portfela, możesz przygotować grillz według własnego gustu. Nie musi to kosztować majątku: w internecie jest wielu tanich dostawców złotych lub srebrnych zębów.

Gold Grillz

Grillz z prawdziwego złota cieszą się największym powodzeniem. Aby idealnie dopasować złoty grillz, producenci biżuterii robią wcześniej wycisk zębów. Zasadniczo do produkcji można użyć złota od 8 do 24 karatów, przy czym najbardziej odpowiednie jest złoto 18-karatowe. Złoty grillz 18k ma ładny, ciepły połysk, a kamienie szlachetne można łatwo dodać. 24-karatowe złoto jest niezwykle miękkie, dlatego rzadko używane jest do wyrobu biżuterii. Wersja 8-karatowa to najtańsza opcja, a materiał jest twardszy i bardziej odporny. Jeżeli nie masz w skarbonce kilku groszy na zęby z prawdziwego złota, w internecie znajdziesz wiele sklepów, które używają innych materiałów do produkcji.

Srebrny grillz

Grillz wykonany z prawdziwego srebra to absolutny hit obok wersji ze złota. Zaleta: grillz wykonany ze srebra próby 925 jest dużo tańszy od wersji złotej. Jeśli chcesz mieć indywidualną biżuterię na zęby, możesz zamówić srebrny grillz wykonany przez producentów biżuterii zgodnie z Twoimi życzeniami. Możesz wprowadzić swoje pomysły w życie – niezależnie od tego, czy chcesz tylko jeden srebrny ząb, czy chcesz ozdobić srebrny grillz diamentami. 

Grillz z diamentami: na bogato

Grillz z prawdziwymi diamentami (Diamond Grillz) to absolutnie luksusowy wariant biżuterii na zęby. Nazywa się je również Iced-Out-Grillz ze względu na ich wygląd, a do jednego zęba można przyczepić 100 diamentów. Jako podstawy używa się zazwyczaj złota – żółtego, różowego lub białego – ale możliwe są również inne materiały.

Cena: ile kosztuje grillz?

Koszty grillz wahają się od kilku euro do sześciocyfrowych kwot. Jeśli chcesz, aby Twój grillz były wykonany na zamówienie, cena złotego egzemplarza wynosi średnio 1000–5000 euro, srebrnego około 500 euro, a z diamentami 10 000–20 000 euro w górę. Koszty pojedynczych zębów, na przykład zęba złotego lub z diamentami, są znacznie niższe. 

Z drugiej strony można kupić standardowe grillz wykonane z taniego materiału już za 20 euro.

Gdzie kupić grillz?

W internecie jest wiele sklepów, w których można zamówić tanie grillz. Jeżeli jednak chcesz wykonać biżuterię na zamówienie lub marzysz o złotym zębie, jest kilku producentów, którzy specjalizują się w wyrobie grillz. Można ich znaleźć w całych Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W międzyczasie niektóre profesjonalne sklepy internetowe wyspecjalizowały się również w produkcji indywidualnych grillz. W tym celu należy zrobić w domu wycisk zębów, który następnie służy jako podstawa do produkcji. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w Monachium, Kolonii czy Stuttgarcie, Twój indywidualny grillz zostanie wysłany na Twój adres.


Zdjęcie LexScope


Gerade Zähne mit DrSmile

Aktuell bietet DrSmile ausschließlich Zahnkorrektur mit transparenten Zahnschienen (Aligner) an. Bei diesem technisch hochmodernen Verfahren der Kieferorthopädie werden Zähne mit Clear Alignern in nur 4-9 Monaten in die gewünschte Position bewegt. So können Engstände gelöst, Lücken geschlossen oder andere Zahnfehlstellungen der Frontzähne korrigiert werden.

Nach einem kostenlosen Infotermin in einer DrSmile Partner-Praxis erstellen Expert*innen computergestützt einen individuellen Behandlungsplan. Dieser zeigt wie genau die Zähne bewegt werden sollen.

Stimmen die Kund*innen ihrem persönlichen Behandlungsplan zu, werden die Aligner maßgefertigt und direkt nach Hause geliefert. Die gesamte Behandlung wird von DrSmile Partner-Zahnärzt*innen via App begleitet und kontrolliert.

So kommst Du mit DrSmile schnell, einfach und sicher zu Deinem selbstbewussten Lächeln.

NASZE PLACÓWKI

Placówki DrSmile można znaleźć już w 2 polskich miastach. Jesteśmy obecni w Warszawie i Szczecinie.

Specjaliści i specjalistki z dziedziny stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji towarzyszą Ci w trakcie leczenia. Ich wiedza medyczna i doświadczenie są gwarancją, że jesteś pod najlepszą opieką.


  • DrSmile® Szczecin
  • DrSmile® Warszawa
  • DrSmile® Warszawa Służew
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
NASZE NAKŁADKIarrow
KONTAKTarrow
  • +48 732 080 141
  • customer@drsmile.pl
OBSERWUJ NAS
  • social icon
  • social icon

©2021 DrSmile