Korekta dziąseł dla idealnego uśmiechu

Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny. Aktualnie DrSmile nie oferuje (jeszcze) takiego leczenia.

Piękny uśmiech tworzą przede wszystkim piękne, proste i białe zęby. Jednak zdrowie dziąseł, jak również stosunek bieli (zębów) do czerwieni (dziąseł) również odgrywa decydującą rolę, jeśli chodzi o idealnie estetyczny śmiech.

Co to jest korekta dziąseł?

Korekta dziąseł to zabieg chirurgiczny na dziąsłach. Wady rozwojowe takie jak odsłonięte szyjki zębów, przerośnięte lub nierówne dziąsła mogą być skorygowane. W przypadku cofania się dziąseł spowodowanego niewłaściwą higieną jamy ustnej leczenie takie jest niezbędne z medycznego punktu widzenia, ponieważ odsłonięte szyjki zębów mogą powodować ból i ograniczenia w spożywaniu pokarmów. Jeśli dziąseł jest zbyt dużo, często wpływa to na estetykę zębów.

Gummy Smile lub uśmiech dziąsłowy

Częstym przypadkiem estetycznej korekty dziąseł jest tzw. uśmiech dziąsłowy. W tym przypadku zaburzona jest relacja między zębami a dziąsłami. W związku z tym, podczas śmiechu widać znacznie więcej dziąseł, co sprawia, że niektórzy pacjenci czują się bardzo niekomfortowo. Nadmiar dziąsła sprawia, że zęby wyglądają na mniejsze, a tym samym wygląd osoby jest bardziej dziecięcy. 

Aby osiągnąć idealny efekt, licówki mogą być również wykorzystane do optycznego powiększenia zębów po usunięciu nadmiaru dziąsła. W ten sposób powstaje harmonijny związek czerwieni i bieli.

Usuwanie za pomocą lasera

Gummy Smile Zahnfleischlächeln Zahnfleischkorrektur mit Laser

W zależności od rodzaju zabiegu, istnieją różne metody leczenia. W przypadku korekt estetycznych, takich jak wyprostowanie naturalnej linii dziąseł lub uśmiechu dziąsłowego, nadmiar tkanki jest usuwany bardzo delikatnie i bezboleśnie za pomocą lasera. Jest to mało inwazyjny zabieg, który ma ogromny wpływ na uśmiech i ostatecznie na pewność siebie pacjenta.

Bóle

Korekta dziąseł odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i w znieczuleniu miejscowym, dlatego zabieg nie jest bolesny. Zabieg jest jednym z najbezpieczniejszych w chirurgii estetycznej, więc ryzyko powikłań jest bardzo niskie. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk i ból, ale trwa to tylko kilka dni. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić problemy z gojeniem się ran lub infekcje, ale można im zapobiec poprzez właściwą higienę.

Koszty

Koszt korekty dziąseł zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj i zakres, a także od lekarza prowadzącego i jego lokalizacji. W związku z tym można mówić jedynie o tendencjach cenowych. Recesja dziąsła, czyli przeszczep tkanki w przypadku odsłoniętych szyjek zębów, zaczyna się od 1300 zł - natomiast usunięcie nadmiaru dziąsła oraz wyprostowanie linii dziąseł od 1600 zł.

Z reguły koszty musi ponieść pacjent, ponieważ zabieg nie jest objęty systemem ubezpieczeń zdrowotnych. 

Świetny efekt przed i po

Rezultat tej prostej, minimalnie inwazyjnej procedury jest ogromny. Zmienia wygląd zębów i udoskonala uśmiech pacjenta. Nawet niewielkie korekty tylko jednego zęba w przypadku nierównego kształtu zęba dają wspaniały efekt i zapewniają harmonijny kształt zęba.

Proste zęby z DrSmile

Aktualnie DrSmile oferuje wyłącznie korekcję zębów z zastosowaniem szyn ortodontycznych (alignerów). Dzięki tej nowatorskiej metodzie można przy użyciu szyn Clear Aligner ustawić zęby we właściwym położeniu już w ciągu 4–9 miesięcy. W ten sposób niweluje się stłoczenia, zamyka szpary między zębami oraz koryguje inne wadliwe ustawienia zębów przednich.

Po bezpłatnej wizycie informacyjnej w gabinecie partnerskim DrSmile eksperci sporządzą komputerowo indywidualny plan leczenia, który zwizualizuje przesunięcia zębów.

Jeżeli klient zaakceptuje indywidualny plan leczenia, wykonuje się na miarę alignery, które są dostarczane bezpośrednio do domu. Całe leczenie jest obserwowane i kontrolowane z użyciem aplikacji przez dentystów będących partnerami DrSmile.

Dzięki DrSmile łatwo i szybko zyskasz nieskrępowany uśmiech.

trustpilot icon
Ocena pacjentów
Trustpilot start It black background
4.4 / 5
Sprawdź opinie o nas
No Logo
Nasze aligneryarrow
Firmaarrow
 • FAQ
 • Sklep DR SMILE
 • Zostań partnerem
 • Kariera
 • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
 • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 8:00-18:00)
 • [email protected]
 • Blog
 • Zniżka studencka
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon
 • social icon

©2022 DR SMILE