DrSmile logo

DrSmile leczy te typowe wady zgryzu

Ładne, proste zęby? Dzięki nakładkom ortodontycznym DrSmile już 30 000 zadowolonych klientów pokazuje swój idealny uśmiech! Z gwarancją satysfakcji DrSmile!

Nakładki ortodontyczne leczą najczęstsze przypadki wad zgryzu

STŁOCZENIE ZĘBÓW
arrow leftarrow right

czas trwania leczenia 6 miesięcy 

ZGRYZ GŁĘBOKI
arrow leftarrow right

czas trwania leczenia 7 miesięcy 

STŁOCZENIE ZĘBÓW
arrow leftarrow right

czas trwania leczenia 10 miesięcy 

SZPAROWATOŚĆ
arrow leftarrow right

czas trwania leczenia 7 miesięcy

ZGRYZ GŁĘBOKI
arrow leftarrow right

czas trwania leczenia 6 miesięcy 

Szparowatość

Jeśli zęby są zbyt małe lub istnieją braki w uzębieniu, ale także w przypadku, kiedy szczęka jest zbyt szeroka, mogą pojawić się nieestetyczne szpary między zębami. Szpary występują najczęściej pomiędzy siekaczami w górnej szczęce (diastema).

Stłoczenie

Zbyt wąska szczęka lub wąskie łuki zębowe prowadzą do problemów z przestrzenią, które skutkują stłoczeniem zębów lub brakiem miejsca na zęby, które jeszcze się nie wyrosły. Jeśli zęby są stłoczone, trudniej jest je czyścić. Może to prowadzić do próchnicy, a także do zapalenia dziąseł.

Zgryz otwarty

Jeżeli zęby przednie lub tylne nie kontaktują się ze sobą podczas zagryzania, to jest to tak zwany zgryz otwarty. Problem ten występuje głównie na przednim odcinku łuku zębowego, ale może też obejmować zęby tylne. Przyczyną tej wady zgryzu może być ssanie kciuka, nieprawidłowe funkcjonowanie języka lub nieprawidłowe połykanie i oddychanie.

Zgryz krzyżowy

Przy zgryzie krzyżowym zęby tylne nie kontaktują się prawidłowo. W szczęce górnej są one przechylone do wewnątrz (w kierunku podniebienia) lub w szczęce dolnej wychylone na zewnątrz (w kierunku policzka).

Zgryz głęboki

Przy prawidłowym zgryzie, podczas zagryzania siekacze górne pokrywają siekacze dolne na około dwa do trzech milimetrów. W przypadku zgryzu głębokiego siekacze górne kompletnie pokrywają siekacze dolne.

Zgryz prosty

W przypadku zgryzu prostego siekacze górne i dolne stykają się ze sobą brzegami siecznymi.

Tyłozgryz

Jeśli górna szczęka jest zbyt duża w stosunku do żuchwy, to pomiędzy górnymi i dolnymi siekaczami istnieje wyraźna (ponad dwa centymetry) odległość. Tyłozgryz utrudnia prawidłowe zamknięcie ust i wpływa na wygląd profilu twarzy (""cofnięty podbródek"").

Zarezerwuj swoje bezpłatne niezobowiązujące spotkanie informacyjne już teraz!

Współpracujemy z najlepszymi dentystami i korzystamy z najnowszej technologii. W ten sposób dbamy o to, aby Twoje leczenie było odpowiednie dla Twoich zębów i aby Twoje nakładki ortodontyczne idealnie do nich pasowały.

Mehr Informationen über Zahnfehlstellungen

Opinie klientów
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
NASZE NAKŁADKIarrow
KONTAKTarrow
  • +49 1573 5986644
  • customer@drsmile.pl
OBSERWUJ NAS
  • social icon

©2021 DrSmile