DrSmile logo

DrSmile leczy następujące typowe wady zgryzu

Ładne, proste zęby? Dzięki nakładkom ortodontycznym DrSmile już 50 000 zadowolonych klientów pokazuje swój idealny uśmiech! Z gwarancją satysfakcji DrSmile!

Poprawić zęby nieprawidłowo ustawione

Jakie są rodzaje wad zgryzu?

Wada zgryzu to nieprawidłowe ustawienie jednego lub więcej zębów w górnej lub dolnej szczęce. Może się objawiać w formie zakrzywienia lub obrócenia. Nieprawidłowe ustawienie zębów wpływa nie tylko na kwestie estetyczne, lecz również może wiązać się z konsekwencjami zdrowotnymi. Najczęstsze wady zgryzu to:

Szparowatość

Przerwa między zębami

Jeśli zęby są zbyt małe lub istnieją braki w uzębieniu, ale także w przypadku, kiedy szczęka jest zbyt szeroka, mogą pojawić się nieestetyczne szpary między zębami. Szpary występują najczęściej pomiędzy siekaczami w górnej szczęce (diastema).

Stłoczenie

Wada zgryzu stłoczenie

Zbyt wąska szczęka lub wąskie łuki zębowe prowadzą do problemów z przestrzenią, które skutkują stłoczeniem zębów lub brakiem miejsca na zęby, które jeszcze się nie wyrosły. Jeśli zęby są stłoczone, trudniej jest je czyścić. Może to prowadzić do próchnicy, a także do zapalenia dziąseł.

Zgryz otwarty

Nieprawidłowe ustawienie zębów, zgryz otwarty

Jeżeli zęby przednie lub tylne nie kontaktują się ze sobą podczas zagryzania, to jest to tak zwany zgryz otwarty. Problem ten występuje głównie na przednim odcinku łuku zębowego, ale może też obejmować zęby tylne. Przyczyną tej wady zgryzu może być ssanie kciuka, nieprawidłowe funkcjonowanie języka lub nieprawidłowe połykanie i oddychanie.

Zgryz krzyżowy

wada zgryzu, zgryz krzyżowy

Przy zgryzie krzyżowym zęby tylne nie kontaktują się prawidłowo. W szczęce górnej są one przechylone do wewnątrz (w kierunku podniebienia) lub w szczęce dolnej wychylone na zewnątrz (w kierunku policzka).

Zgryz głęboki

Nieprawidłowe ustawienie zębów: zgryz głęboki

Przy prawidłowym zgryzie, podczas zagryzania siekacze górne pokrywają siekacze dolne na około dwa do trzech milimetrów. W przypadku zgryzu głębokiego siekacze górne kompletnie pokrywają siekacze dolne.

Zgryz prosty

Nieprawidłowe ustawienie zębów: zgryz prosty

W przypadku zgryzu prostego siekacze górne i dolne stykają się ze sobą brzegami siecznymi.

Nagryz pionowy

bite case U berbiss-33

Jeśli górna szczęka jest zbyt duża w stosunku do żuchwy, to pomiędzy górnymi i dolnymi siekaczami istnieje wyraźna (ponad dwa centymetry) odległość. Nagryz pionowy utrudnia prawidłowe zamknięcie ust i wpływa na wygląd profilu twarzy ("cofnięty podbródek").

Ready

steady

smile

 • DrSmile® Gdańsk Śródmieście
 • DrSmile® Gdańsk Suchanino
 • DrSmile® Gdynia Śródmieście
 • DrSmile® Kraków
 • DrSmile® Szczecin
 • DrSmile® Warszawa
 • DrSmile® Warszawa Służew
 • DrSmile® Warszawa Wola
 • DrSmile® Wrocław Śródmieście
Ekomi gold
Opinie klientów
review-stars
4.7 / 5
Zobacz feedback
No Logo
No Logo
Nasze Clear Alignerarrow
Placówkiarrow
Firmaarrow
OBSERWUJ NAS
 • social icon
 • social icon

©2021 DrSmile