DrSmile logo

Newsroom

Witamy w newsroomie DR SMILE. Znajdziecie tu Państwo informacje na temat naszego procesu i leczenia. Zapytania od mediów prosimy kierować na adres e-mail [email protected]

Cały proces obsługi Pacjenta odbywa się od początku do końca zgodnie z najwyższymi standardami stomatologicznymi.

W procesie DR SMILE licencjonowani dentyści i ortodonci są kluczowym elementem w zakresie porad, diagnozy i zabiegów towarzyszących leczeniu, ponieważ bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas zawsze priorytetem.

Koncepcja leczenia DR SMILE wyznacza nowe standardy w branży i zawsze wykorzystuje najnowsze dostępne technologie cyfrowe do projektowania leczenia, jednocześnie pozostając analogowa we wszystkich aspektach, które są istotne z medycznego punktu widzenia.

DrSmile aligners Praxis
Co wybrać - nakładki prostujące czy tradycyjny aparat na zęby?

To zależy od złożoności wady. Dla wielu pacjentów nakładki będą atrakcyjną alternatywą dla stałego aparatu na zęby. Tradycyjny aparat będzie preferowaną metodą w przypadku złożonych wad zgryzu. Leczenie nakładkami DR SMILE ma na celu korygowanie prostych wad ustawienia zębów natury estetycznej. Nasze leczenie oferujemy wyłącznie tym pacjentom, którzy się do niego kwalifikują. Jeśli pacjent nie kwalifikuje się do leczenia w DR SMILE, rekomendujemy tej osobie skorzystanie z innych usług dentystycznych lub ortodontycznych..

Czy w leczeniu DR SMILE biorą udział dentyści?

DR SMILE oferuje leczenie alignerami prowadzone przez lekarzy. W DR SMILE licencjonowani dentyści podejmują wszystkie decyzje medyczne w procesie leczenia. Proces leczenia jest wspierany przez nowoczesne technologie cyfrowe. Przed rozpoczęciem leczenia każdy pacjent musi umówić się na wizytę z partnerskim lekarzem dentystą DR SMILE, który przeprowadza szczegółową diagnostykę stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta i dokumentuje ją. Decyzja o rozpoczęciu lub nierozpoczynaniu leczenia nie jest podejmowana wyłącznie przez pacjenta, ale także przez dentystę, który ocenia kwalifikację do leczenia i przygotowuje plan leczenia.

Do jakiego momentu proces w DR SMILE jest niewiążący i bezkosztowy?

Umówienie wizyty, konsultacja z wykonaniem skanu 3D w klinice partnerskiej oraz przygotowanie i otrzymanie planu leczenia są w pełni niewiążące. Po prezentacji planu leczenia pacjent podejmuje decyzję o rozpoczęciu lub nierozpoczynaniu leczenia. Jeśli pacjent zdecyduje się nie rozpoczynać leczenia, nie zostanie obciążony żadnymi kosztami oraz zobowiązaniami wobec DR SMILE.

Plan leczenia został przeze mnie zaakceptowany, jednak po akceptacji zmieniłam/em decyzję. Czy mogę anulować zamówienie?

Nie, gdy plan leczenia został zaakceptowany, prawo do anulacji nie ma zastosowania. Nakładki są personalizowanym produktem medycznym i w związku z tym prawo do odstąpienia jest wyłączone z mocy prawa.

W szerszym kontekście: decyzja o podjęciu leczenia nie powinna być podejmowana spontanicznie i w rzeczywistości zajmuje pewien czas. Od momentu pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznej do momentu otrzymania planu leczenia (momentu decyzji) mija zazwyczaj 1-3 dni, w czasie których pacjent ma czas na przemyślenie leczenia nakładkami. Po tym, jak pacjent otrzyma plan leczenia, ma pięć dni na podjęcie decyzji o tym, czy chce potwierdzić plan leczenia i rozpocząć leczenie.

Jednakże, gdy pacjent podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia, musi:
1. Wyraźnie zaakceptować warunki leczenia i umowę (które są zlinkowane w stopce planu leczenia), 2. potwierdzić, że jest świadom/-a, że prawo do rezygnacji nie ma zastosowania, oraz 3. potwierdzić plan leczenia, klikając przycisk "Zamówienie z obowiązkiem zapłaty".

Dopiero po zaznaczeniu przez pacjenta tych wyraźnych zgód, plan leczenia staje się prawnie wiążący, a produkcja nakładek jest bezzwłocznie rozpoczynana. Wciśnięcie ostatniego przycisku ( punkt 3. powyżej) jest równoznaczne z podpisaniem umowy i złożeniem zamówienia. W tym samym czasie automatycznie rozpoczyna się produkcja indywidualnie zaprojektowanych nakładek. Ponieważ nakładki są w pełni spersonalizowane dla każdego pacjenta, nie ma możliwości anulowania złożonego zamówienia.

Skąd jest firma DR SMILE? Czy DR SMILE jest częścią większej organizacji?

DrSmile Polska Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym zarejestrowanym w Polsce. DrSmile Polska Sp. z o.o. należy do DR SMILE Group - międzynarodowej firmy z siedzibą główną w Niemczech, funkcjonującą na 11 europejskich rynkach.

Interesuje Państwa dostęp do raportów DR SMILE lub poszukujecie Państwo komentarzy i opinii eksperckich na temat prostowania zębów przezroczystymi nakładkami i nowych technologii w dziedzinie ortodoncji?

Chętnie podzielimy się naszymi informacjami! Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

DR SMILE logo for Damian
DR SMILE
0 / 0
informacje o leczeniuarrow
Kontaktarrow
 • Pytania i odpowiedzi / Czat na żywo
 • [email protected]
 • +48 729 086 018 (Pon.-Pt. 8:00-17:30)
 • Media
Social Media
 • social icon
 • social icon
 • social icon
 • social icon
 • social icon
 • social icon
 • social icon

©2024 DR SMILE